Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 1 • L 1
3C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
6C
Sob
6C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta! Głosowanie trwa do DZISIAJ!
02.01.2020 | 21:04

Bydgoszcz walczy o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta! Głosowanie trwa do DZISIAJ!

Na zdjęciu: Bydgoskie iluminacje świąteczne mogą zyskać miano najlepszych w Polsce.

Fot. Robert Sawicki/UMB

Bydgoszcz może zostać najpiękniej rozświetlonym świątecznie miejscem w Polsce. Do dzisiaj trwa głosowanie w ramach XI edycji konkursu Świeć się z Energą.

W tym roku, po rewitalizacji Starego Rynku, bydgoska starówka została zaaranżowana na święta w całkiem nowy sposób. Na rynku obok pięknie ustrojonej choinki stanęły nowe iluminacje, w tym świetlne skrzydła, fotel i samochód retro. Wokół płyty przystrojono mniejsze choinki, a klimatu dopełniają także świątecznie udekorowane i rozświetlone zimowe ogródki. Efektownie podświetlona jest także ulica Długa i Batorego, a przede wszystkim – Mostowa, na której odbywał się jarmark ciągnący się aż do placu Teatralnego. Tam wciąż czeka nas bajkowy świat wesołego, świątecznego miasteczka z kryształowym labiryntem i atrakcjami dla najmłodszych – wyliczał dekoracje bydgoski urząd miasta przed świętami.

Świąteczne ozdoby pojawiły się też na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha i Jagiellońskiej oraz na Wyspie Młyńskiej. Czas Bożego Narodzenia już za nami, ale nadal trwa konkurs Świec się z Energą, w którym startuje Bydgoszcz. Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski, do którego zakwalifikują się zwycięzcy z poszczególnych regionów. Zgłoszone miasta są oceniane na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat.

Zwycięzca zdobędzie tytuł Świetlnej Stolicy Polskiej oraz otrzyma nagrody na cele społeczne o wartości 50 tys. zł. Do pozostałych finalistów – mistrzów województwa – trafi nagroda o wartości 10 000 zł. Głosowanie wojewódzkie potrwa do 2 stycznia TUTAJ. Można dodawać także swoje zdjęcia świątecznej iluminacji Bydgoszczy – fotografie pojawią się wtedy w Galerii Społecznej naszego miasta.

Bydgoskie iluminacje świąteczne już raz zostały docenione przez internautów – w 2017 roku miasto uznane zostały za najpiękniej oświetlone świątecznie w województwie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści