Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 11
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz wyróżniona za wspieranie nowoczesnego biznesu. Jako jedyne miasto w regionie
gala_ABSL_wyroznienie_Bydgoszcz_BARR
08.12.2019 | 14:47

Bydgoszcz wyróżniona za wspieranie nowoczesnego biznesu. Jako jedyne miasto w regionie

Nagrodę przyznał Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

Na zdjęciu: W imieniu miasta wyróżnienie za wspieranie nowoczesnych usług dla biznesu odebrał prezydent Rafał Bruski.

Fot. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

Podczas Gali Sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu, która odbyła się w miniony czwartek w hotelu Marriott w Warszawie, Bydgoszcz została uhonorowana za wspieranie rozwoju tego sektora na terenie miasta. Wyróżnienie odebrał prezydent Rafał Bruski.

Poza wspieraniem nowoczesnych usług dla biznesu miasto został uhonorowane za – jak czytamy na stronie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – „tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego w ostatnich dwóch latach”. Kategoria „Miasta wspierające sektor nowoczesnych usług biznesowych” była jedną z kilku, w której wręczano wyróżnienia podczas czwartkowej gali. Wśród nagrodzonych znalazło się piętnaście miast, Bydgoszcz była jedynym z Kujawsko-Pomorskiego.

Wydarzenie zorganizował Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL (Association of Business Service Leaders), wiodąca organizacja reprezentująca nowoczesne usługi dla biznesu w Polsce. Zalicza się do nich między innymi: usługi zewnętrzne z dziedziny informatyki, tworzenie centrów usług wspólnych umożliwiających np. prowadzenie księgowości dla wielu jednostek w jednym miejscu czy współpracę w badaniach i rozwoju. Jak informuje BARR „ABSL wyróżniło organizacje i osoby, które wspierają i aktywnie przyczyniają się do dynamicznego rozwoju sektora, promując go jako znaczącą gałąź gospodarki, pokazując jego siłę, wartość i osiągnięcia”.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych istnieje od 2009 roku. Obecnie odpowiada za wytyczanie kierunków dla branży, która grupuje obecnie już 280 tysięcy pracowników. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego od kilku lat współpracuje z ABSL, aby wdrażać nowoczesne usługi w mieście i regionie. Jak wynika z danych przekazanych przez agencję, w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w Bydgoszczy zatrudnionych jest ponad 11 tysięcy osób, a na terenie miasta funkcjonuje 60 firm z tej branży.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści