Bydgoszcz
28C
Słonecznie
28% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 28 • L 28
23C
Nd
24C
Pon
26C
Wt
26C
Sr
24C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz z kolejną dużą imprezą! Najlepsi europejscy lekkoatleci pojawią się na stadionie Zawiszy
Zawisza Bydgoszcz, stadion, Pit1233
28.04.2017 | 12:43

Bydgoszcz z kolejną dużą imprezą! Najlepsi europejscy lekkoatleci pojawią się na stadionie Zawiszy

Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2019 roku odbędą się w mieście nad Brdą.

Na zdjęciu: Stadion Zawiszy będzie gościł ponownie najlepszych lekkoatletów na Starym Kontynencie.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Obradująca w Paryżu Rada European Athletics przyznała Bydgoszczy prawo do organizacji Drużynowych Mistrzostw Europy w 2019 roku. Impreza wpisze się w przypadające na ten rok stulecie powołania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trzydniowe zmagania przyciągną najlepszych lekkoatletów z całego kontynentu. W zawodach weźmie udział dwanaście państw, a każde wystawi do rywalizacji po jednym zawodniku w danej konkurencji, a w biegach sztafetowych – po jednym zespole. W mieście nad Brdą spodziewać należy się więc medalistów imprez międzynarodowych między innymi z takich lekkoatletycznych potęg jak Francja czy Wielka Brytania. Nie zabraknie również eksportowych gwiazd kadry biało-czerwonych. DME w 2019 roku będą etapem przygotowań do mistrzostw świata, które zorganizuje Doha.

Bydgoszcz była już organizatorem podobnych zawodów, wówczas nazywanych Pucharem Europy, w czerwcu 2004 roku. Wówczas do naszego miasta przybył wybitny szwedzki trójskoczek Christian Olsson, gwiazdą reprezentacji Francji była sprinterka Christine Arron, a do walki o punkty przystąpili wówczas także – brytyjska specjalistka od biegów długodystansowych Paula Radcliffe czy polski multimedalista w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Zawody odbędą się na stadionie Zawiszy między 21 a 23 czerwca 2019 roku. W rywalizacji o DME Bydgoszcz pokonała Madryt oraz Kijów.

Tegoroczną odsłonę DME zorganizuje francuskie Lille (23-25 czerwca).


Powiązane treści