Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanka zabiła psa, wyrzucając go z 10. piętra. Została aresztowana
policja bydgoszcz
22.06.2020 | 12:47

Bydgoszczanka zabiła psa, wyrzucając go z 10. piętra. Została aresztowana

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kobietę, która wyrzuciła psa przez okno.

Fot. flickr

Zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem usłyszała 38-letnia bydgoszczanka, która wyrzuciła psa z dziesiątego piętra bloku. Sąd, po zapoznaniu z aktami sprawy, aresztował kobietę na miesiąc. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (18.06.2020) około 21:30 przy ul. Czartoryskiego w Bydgoszczy. Wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa został powiadomiony o psie leżącym przed jednym z budynków. Zwierzę chwilę wcześniej miało wypaść z okna w bloku. Po przyjeździe na miejsce patrol zastał zgłaszającą oraz inną kobietę, która siedziała przy psie. Nieopodal stało również dwoje jej dzieci. – Niestety zwierzę nie dawało już oznak życia. Na miejsce przyjechali policyjni dochodzeniowcy oraz technik kryminalistyki, ponieważ okazało się, że pies nie wypadł z okna, a został z niego wyrzucony przez kobietę, która miała się nim opiekować – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że nietrzeźwa 38-latka, w obecności swoich dzieci, najpierw mocno ściskała psiaka tak, że ten skomlał i próbował się wyrwać z opresji, a moment później wyszła z nim na balkon i z premedytacją wyrzuciła z dziesiątego piętra. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Bydgoszczanka została zatrzymana, natomiast jej małoletnie dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Kobieta została zbadana na zawartość alkoholu w organizmie. – Badanie wykazało ponad dwa promile. W takim stanie 38-latka opiekowała się swoimi dziećmi. W związku z tym toczy się również odrębne postępowanie dotyczące niewłaściwego sprawowania opieki. O tym fakcie policjanci ze Szwederowa powiadomili natychmiast sąd rodzinny – mówi podkom. Kowalska.

Po wytrzeźwieniu zatrzymana usłyszała zarzut dotyczący zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Akta sprawy, za pośrednictwem prokuratora, trafiły do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 38-latki środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym w sobotę (20.06.2020) aresztował kobietę na miesiąc. Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Molo 29
Molo 29
9 miesięcy temu

500+

Jajajaja
Jajajaja
9 miesięcy temu

Jaki sąd?? Tez ją wyje…. z 10 pietra!!!!!

Mike
Mike
9 miesięcy temu

500+ I bez komentarza

Powiązane treści