Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBlogiBydgoszcz zasługuje na rozmach
teatr miejski bydgoszcz
10.04.2018 | 11:44

Bydgoszcz zasługuje na rozmach

Na zdjęciu: Teatr Miejski

Fot. fotopolska.eu

Niedawno pojawiły się informacje o dużych kwotach potrzebnych na modernizację Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Tylko czy warto wydawać miliony na niewielki budynek powojennego teatru? Czy przy tej okazji nie zmarnujemy okazji do odbudowania przedwojennej perełki, jaką był piękny Teatr Miejski? Może lepiej pozyskać więcej środków i odbudować chlubę Bydgoszczy.

Dziś na placu Teatralnym bije w oczy nienaturalna dziura po dawnym Teatrze. Pusty plac jest bolesną raną na tkance miejskiej jak też wstydem dla współczesnych rządzących.

Nasi przodkowie potrafili myśleć o Bydgoszczy przyszłościowo, stawiali piękne gmachy, my stawiamy ślizgawki na 300 widzów i budujemy mosty bez chodników.

Bydgoszcz zasługuje na imponujący budynek oraz instytucję kultury na najwyższym poziomie. Aktorzy z pewnością również woleliby grać w tak pięknych wnętrzach. Obecny teatr może służyć jako miejsce prób, miejsce małej sceny, może któraś z uczelni otworzyłaby tutaj wydział teatralny.

Zamiast topić miliony w mało funkcjonalny budynek mamy niepowtarzalną okazję odbudować piękny obiekt, wykorzystajmy tę szansę.

Oczywiście nie liczę aby obecny prezydent, który nie lubi historii zainteresował się tym tematem. Pewnie wolałby w tym miejscu postawić kolejnego pseudonowoczesnego betonowego „kloca” na jakiego zezwolił na placu Kościeleckich, przy okazji demolując historyczną część Bydgoszczy. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy nowy prezydent będzie miał o wiele więcej klasy oraz szacunku dla dziedzictwa Bydgoszczy i poważnie podejdzie do sprawy odbudowy.

Co ważne środki unijne można nadal zdobyć, trzeba tylko chcieć. Piękny Teatr Miejski byłby nie tylko wizytówką Bydgoszczy jak też nowoczesną placówką kulturalną. Bydgoszcz zasługuję na odbudowę zarówno Teatru Miejskiego jak kilku innych charakterystycznych, budynków które nadawały efektowny, wielkomiejski wygląd dawnej Bydgoszczy.

Apeluję o odwagę. Bydgoszcz zasługuję na rozmach.

Redakcja

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/metropol/domains/metropoliabydgoska.pl/public_html/wp-content/themes/metropolia/single-politics.php</b> on line <b>87</b><br />

Panel dyskusyjny


Powiązane treści