Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz zbliżeniowo na WOŚP
MasterCard photo library
2013
02.01.2016 | 15:08

Bydgoszcz zbliżeniowo na WOŚP

Dzięki dziesięciu mobilnym terminalom bydgoszczanie będą mogli szybko i bezpiecznie przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika.

Na zdjęciu: Zasilenie konta WOŚP zbliżeniowo? Będzie taka możliwość.

Fot. materiały prasowe

Podczas 24. Finału WOŚP (10 stycznia 2016 r.) darczyńcy z Bydgoszczy będą mogli przekazywać datki wolontariuszom WOŚP również bezgotówkowo, co stanie się możliwe dzięki współpracy Fundacji z MasterCard i Bankiem Pekao SA. Wybrani bydgoscy wolontariusze zostaną wyposażeni w przenośne terminale płatnicze, dzięki czemu bydgoszczanie będą mogli wesprzeć WOŚP, przekazując datki za pomocą transakcji zbliżeniowych kartą płatniczą lub telefonem. Wsparcie WOŚP kartą zbliżeniową będzie możliwe już drugi rok z rzędu.

Pieniądze zbierane w trakcie zbliżającego się 24. Finału WOŚP, podobnie jak w ubiegłych latach, zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrii i dla oddziałów geriatrycznych w szpitalach w całej Polsce. Co roku wartość datków zgromadzonych w ramach działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczone są w dziesiątkach milionów złotych. Fundacja, podążając za trendami w płatnościach i wprowadzając nowe metody przekazywania funduszy na szczytne cele, chce ułatwiać Polakom dobroczynność. Jak pokazuje raport NBP, coraz mniej Polaków nosi ze sobą gotówkę, chętniej i częściej dokonując płatności kartami płatniczymi – dla przykładu w drugim kwartale 2015 r. w Polsce przeprowadzono 841 mln transakcji bezgotówkowych. Z tego powodu już drugi rok z rzędu, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 300 wolontariuszy zostanie wyposażonych w doskonale znane nam ze sklepów czy punktów usługowych zbliżeniowe terminale płatnicze. 10 z nich znajdzie się w Bydgoszczy, dzięki czemu bydgoszczanie będą mogli szybko i bezpiecznie przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika. Jeśli kwota, którą będą chcieli podarować, przekroczy 50 złotych, zatwierdzą transakcję kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika.

Kiedyś rewolucją dla Wielkiej Orkiestry było wyposażenie wszystkich wolontariuszy Finału w jednakowe, tekturowe skarbonki do zbierania pieniędzy. Dziś nie wyobrażamy sobie, by wolontariusz nie miał tradycyjnej puszki kwestarskiej, choć coraz częściej okazuje się, że brak gotówki przy sobie może uniemożliwić nam przekazanie datku wolontariuszowi. Czas już zatem chyba myśleć o kolejnej rewolucji – wprowadzeniu skarbonek przyjmujących darowizny kartą. Taka akcja zapoczątkowana rok temu przyniosła skutek, który przerósł nasze oczekiwania. Dlatego bardzo się cieszymy, że ten pomysł zostanie zrealizowany z jeszcze większym rozmachem w czasie 24. Finału” – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Jednym z Partnerów projektu jest firma MasterCard, która od 4 lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. „Cieszymy się, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tym nadzwyczajnym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani, że dzięki udostępnieniu wolontariuszom terminali do płatności zbliżeniowych, Fundacja WOŚP i jej podopieczni odczują jeszcze więcej korzyści. Tym bardziej, że płatności bezgotówkowe cieszą się wśród Polaków rosnącą popularnością, a obecnie już połowa transakcji kartami MasterCard w Polsce to płatności zbliżeniowe” – powiedział Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Wolontariusze, którzy będą wyposażeni w terminale, będą wyraźnie oznaczeni: każdy z nich, obok tradycyjnego identyfikatora 24. Finału oraz arkusza z czerwonymi serduszkami dla darczyńców, będzie nosić specjalną koszulkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi. W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo Orkiestry będzie także wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji.


Powiązane treści