Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 4
9C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoszczanie pod okiem kamer. Zainstalowano nowe urządzenia
Obrońców-Bydgoszczy-Śródmieście-Bydgoszcz-Widok-Panorama-Centrum-BB
08.07.2018 | 10:05

Bydgoszczanie pod okiem kamer. Zainstalowano nowe urządzenia

Znamy lokalizację nowych kamer miejskiego monitoringu.

Na zdjęciu: Nowe kamery pojawiły się na Śródmieściu.

Fot. BB

Na Śródmieściu zamontowano kamery miejskiego monitoringu. Kolejne pojawią się na Szwederowie.

Nowe urządzenia zostały zainstalowane na ulicy Ślusarskiej, która niedawno została wyremontowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ulica została objęta monitoringiem, wykorzystującym dwie kamery. Ich montaż był jednym z elementów projektu przebudowy ulicy, która pochłonęła 411 tysięcy złotych.

Jesienią nowe kamery pojawią się na Szwederowie. Trzy urządzenia zostaną zainstalowane na Szwederowie i obejmą swoim zasięgiem skwer im. Tadeusza Nowakowskiego. Niewielki plac niedawno zmienił swoje oblicze – odnowiono m. in. znajdującą się na nim fontannę projektu Teodora Gajewskiego, przedstawiająca dzieci bawiące się z rybą a także ciąg pieszy przebiegający przez skwer. Uruchomienie monitoringu wymaga ułożenia przewodów oraz postawienia słupów, na których będą umocowane kamery. Koszt inwestycji wyniesie około 70 tysięcy złotych. Wcześniej miasto usadowiło urządzenia na skrzyżowaniu Podgórnej, Orlej i Ugory.


Powiązane treści