Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanin był poszukiwany przez austriacką policję. Okradał bankomaty
01.06.2017 | 10:17

Bydgoszczanin był poszukiwany przez austriacką policję. Okradał bankomaty

Została już wdrożona procedura ekstradycyjna.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę we wtorek.

Fot. archiwum

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała bankomaty. Została już wdrożona procedura ekstradycyjna.

We wtorek ok. godz. 20:15 patrol policji z grudziądzkiej komendy zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on również poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości i wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Mundurowi ustalili, że 35-latek jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Austrii okradała bankomaty. Policjanci zatrzymali mężczyznę i w środę została wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą o dalszym losie bydgoszczanina zadecyduje Sąd Okręgowy w Toruniu.


Powiązane treści