Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanin dokonał kilkunastu kradzieży. Ujęli go kryminalni z Fordonu

Dodano: 10.05.2023 | 23:13

Na zdjęciu: 43-latka zatrzymali kryminalni z komisariatu w bydgoskim Fordonie.

Fot. Archiwum

43-latek jest bardzo dobrze znany bydgoskim kryminalnym. – Udowodniliśmy mu kilka włamań i kradzieży – mówią funkcjonariusze i precyzują, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Wiadomo, że mężczyźnie, którego zatrzymano w ubiegły czwartek (4 maja) udowodniono dokonanie pięciu przestępstw, których – jak mówią bydgoscy policjanci – dopuścił się w recydywie. Funkcjonariusze z komisariatu w Fordonie wykonywali czynności związane z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych i garaży. – Już wówczas okazało się, że mieszkaniec tego osiedla ma związek z innymi przestępstwami – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i dodaje: – Przy zatrzymanym ujawniono skradzioną kartę bankomatową pochodzącą z kradzieży portfela.


CZYTAJ WIĘCEJ: Szajka włamywaczy do mieszkań rozbita przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy


Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy z Fordonu, do włamań doszło w marcu i kwietniu br., a pierwsze z nich miało miejsce na terenie jednego z ogródków działkowych. – Mężczyzna po wybiciu szyby w oknie wszedł do domku letniskowego i ukradł klucz od pomieszczenia gospodarczego, z którego następnie ukradł elektronarzędzia: wiertarkę, szlifierkę kątową, piłę szablastą, piłę łańcuchową i inne drobne narzędzia – opisuje Kowalska i przyznaje, że łupem sprawcy z innego pomieszczenia padły z kolei m.in. kosiarka elektryczna, nagrzewnica gazowa czy myjka elektryczna.

To nie koniec, bo łupem bydgoszczanina padł również portfel, w którym znajdowały się gotówka, dokumenty i karty płatnicze. Wiadomo też – to również ustalili kryminalni – że 43-latek przełamał zabezpieczenie elektroniczne rachunku bankowego, po czym włamał się na konto pokrzywdzonej i w placówkach handlowych dokonał co najmniej kilku płatności skradzioną kartą, zaś niespełna parę tygodni temu z jednego z garaży skradł silnik samochodowy i dwa rowery. – Swym działaniem naraził pokrzywdzonych na łączne straty w wysokości ponad 6 600 zł – słyszymy od funkcjonariuszy.

Po wykonaniu czynności z 43-latkiem, śledczy z bydgoskiej prokuratury wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego, do czego sąd przychylił się podczas posiedzenia aresztowego. Oznacza to, że 43-latek spędzi za kratkami na razie najbliższe trzy miesiące, a za zarzucane mu czyny może mu grozić znacznie surowsza kara, z racji wcześniejszych czynów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments