Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanin kradł pieniądze z foteli masujących, by… spłacić długi

Dodano: 10.10.2023 | 17:00

Na zdjęciu: Mężczyzna oświadczył policjantom, że potrzebował pieniędzy na spłatę długów.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 37-latka, który dokonał kradzieży z włamaniem do dwóch foteli z funkcją masażu w galeriach handlowych. Mężczyzna ukradł ponad trzy tysiące złotych.

Wczoraj (9 października) policjanci bydgoskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednej z galerii handlowych w Fordonie doszło do kradzieży pieniędzy z kasetki przy fotelu masującym. Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielem firmy, od którego przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili personalia domniemanego sprawcy. Pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie zastali 37-latka. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa, został zatrzymany – informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.


SPRAWDŹ: Wybory 2023 Bydgoszcz. Poznaj kandydatów do Sejmu i Senatu


To jednak nie koniec historii. Okazało się, że bydgoszczanin parę dni wcześniej popełnił to samo przestępstwo, jednak tym razem jego łupem padł fotel masujący znajdujący się w innej bydgoskiej galerii handlowej. – Mężczyzna oświadczył policjantom, że potrzebował pieniędzy na spłatę długów; stąd pomysł na włamanie się do kasetek przy fotelach. Straty, jakie powstały w wyniku jego działania to łącznie ponad trzy tysiące złotych – dodaje Bratz.

W związku z tym, że bydgoszczanin wcześniej odbywał już karę za podobne przestępstwa, usłyszał dwa zarzuty w recydywie. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments