Bydgoszcz
8C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 9 • L 7
13C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszczanin, prof. Jan Styczyński, konsultantem krajowym
21.02.2017 | 10:59

Bydgoszczanin, prof. Jan Styczyński, konsultantem krajowym

Specjalność profesora, to onkologia i hematologia dziecięca.

Na zdjęciu: Profesor Styczyński po wręczeniu nominacji.

Fot. materiały prasowe

Prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Nominację 20 lutego 2017 r. wręczył wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Profesor Tyczyński dołączył do grona pięćdziesięciu pięciu Krajowych Konsultantów w Dziedzinach Lekarskich. W tej grupie jest już dwoje  innych bydgoszczan: prof. dr hab. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska – Krajowy Konsultant w dziedzinie gastroenterologia dziecięca oraz dr n. med. Andrzej Rakowski – Krajowy Konsultant z medycyny sportowej.

Profesor Jan Styczyński, absolwent kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku z roku 1989 r. od 1990 r. jest zatrudniony w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. W latach 2012-2016 pełnił funkcję Prorektora ds. Collegium Medicum. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego. Jest lekarzem nadzorującym pracę Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz Kierownikiem Zakładu Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Zainteresowania zawodowe i naukowe Profesora Jana Styczyńskiego obejmują tematykę hematologii i onkologii dziecięcej oraz przeszczepiania komórek krwiotwórczych


Powiązane treści