Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanin zatrzymał sprawcę niszczenia grobowca na cmentarzu przy ul. Toruńskiej
19.07.2017 | 16:47

Bydgoszczanin zatrzymał sprawcę niszczenia grobowca na cmentarzu przy ul. Toruńskiej

Zniszczony przez wandali grobowiec miał przewróconą płytę pomnika na inne nagrobki.

Na zdjęciu: Cmentarz przy ul. Toruńskiej. Tam w godzinach wieczornych doszło do dewastacji grobowca.

Fot. Stanisław Gazda

Wzorowa postawa bydgoszczanina przyczyniła się do zatrzymania sprawców uszkodzenia grobu. Mężczyzna powiadomił o zdarzeniu bydgoskich policjantów i pobiegł za sprawcami, zatrzymując jednego z nich. Drugiego wskazanego sprawcę zatrzymali policjanci z bydgoskich Wyżyn. 25 i 23-latek usłyszeli już zarzut dotyczący znieważenia grobu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21:00, wówczas dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o dwóch osobach, które zniszczyły grób na cmentarzu przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy uciekają w kierunku ronda Toruńskiego.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Tam policjanci zauważyli mężczyznę, który trzymał innego na ziemi. Szybko okazało się, że jest to zgłaszający. Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom drugiego ze sprawców, który znajdował się na przystanku tramwajowym. Obaj sprawcy zostali zatrzymani.

Jak się okazało, bydgoszczanin przebywając na terenie cmentarza usłyszał dźwięk tłuczonego szkła oraz potężny huk. Rozglądając się, zauważył pomiędzy grobami dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać w kierunku ronda Toruńskiego. Zgłaszający pobiegł za nimi i zatrzymał jednego z nich. Mundurowi poszli na cmentarz sprawdzić uszkodzony pomnik. Tam zauważyli grób, który miał przewróconą płytę pomnika na inne nagrobki.

25 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłego poprzez dewastację pomnika. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Gratulacje za wzorową i godną naśladowania postawę!


Powiązane treści