Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanin zatrzymany za przestępstwa seksualne trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia
zatrzymany, wyżyny - kwp
06.09.2019 | 14:34

Bydgoszczanin zatrzymany za przestępstwa seksualne trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Na zdjęciu: Zatrzymany trafił na trzy miesiące do aresztu.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

30-letni bydgoszczanin, którego wizerunek został w ostatnich dniach opublikowany w mediach w związku z przestępstwami o charakterze seksualnym, trafił na trzy miesiące aresztu. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zgłoszenie policjanci przyjęli pod koniec kwietnia. Ofiarą była osoba małoletnia. Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w lipcu. Tym razem ofiarami były kobiety. Sprawca przy użyciu siły próbował dotknąć ich miejsc intymnych, ale głośna reakcja pokrzywdzonych, a także osób postronnych szybko spłoszyła napastnika. Ostatnie zdarzenie miało miejsce w sierpniu i dotyczyło osoby małoletniej. Mężczyzna, obnażając się, złożył propozycję o charakterze seksualnym.

Pracujący nad sprawą kryminalni zabezpieczyli ślady, zbierali informacje i zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które następnie zostały opublikowane w mediach, między innymi 2 sierpnia, gdy opublikowano zdjęcia ze zdarzenia w Hermesie na Kapuściskach.

Kilka godzin po nagłośnieniu sprawy mężczyzna sam stawił się w komisariacie. 30-latek został zatrzymany. Szybko okazało się, że jest sprawcą dwóch ostatnich zdarzeń. Następnie policjanci udowodnili mu kolejne dwa przestępstwa. Całość zgromadzonego materiału dowodowego przekazali do prokuratury. Oskarżyciel przedstawił mu cztery zarzuty dotyczące między innymi doprowadzenia osoby do innej czynności seksualnej, w tym też osoby małoletniej.

W czwartek 30-latek został doprowadzony do sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści