Bydgoszcz
9C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 9 • L 8
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanka chciała skoczyć z mostu Uniwersyteckiego. Powstrzymała ją policjantka
Trasa Uniwersytecka Bydgoszcz - SF
24.09.2020 | 13:19

Bydgoszczanka chciała skoczyć z mostu Uniwersyteckiego. Powstrzymała ją policjantka

Na zdjęciu: Kobieta chciała popełnić samobójstwo z mostu nad Brdą znajdującego się w ciągu Trasy Unwiwersyteckiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Funkcjonariusze z komisariatu policji Bydgoszcz Śródmieście powstrzymali kobietę, która skacząc z mostu Uniwersyteckiego chciała popełnić samobójstwo. Przed tym dramatycznym krokiem uchroniła ją rozmowa z policjantką. Mł. asp. Joanna Wesołowska skutecznie odwiodła młodą bydgoszczankę od próby samobójczej.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. – Wówczas dyżurny z bydgoskiego śródmieścia otrzymał informację o osobie, która siedzi za barierkami mostu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Na miejsce natychmiast skierował znajdujący się w pobliżu patrol dzielnicowych. Asp. Michał Kaczorowski oraz mł. asp. Joanna Wesołowska przejeżdżając mostem potwierdzili zgłoszenie – za barierkami zauważyli kobietę – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP Bydgoszcz.

Funkcjonariusze zatrzymali się i próbowali do niej podejść – kobieta nie kazała się im zbliżać. Mł. asp. Wesołowska nawiązała jednak kontakt z desperatką i wykonała kilka kroków naprzód. – Będąc już bardzo blisko, policjantka złapała kobietę za odzież i przyciągnęła do barierki. Następnie, nie puszczając kobiety, zaczęła z nią rozmawiać na temat dręczących ją problemów – dodaje kom. Słomski. Po dłuższej rozmowie z policjantką kobieta się uspokoiła – wtedy przybyli na miejsce mundurowi wyciągnęli ją za barierki i posadzili w bezpiecznym miejscu. Młoda bydgoszczanka została oddana pod opiekę lekarzy. W akcji brała udział również straż pożarna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści