[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoszczanka na festiwalu w Cannes. Jej animacja została nominowana w konkursie [WIDEO]

Dodano: 14.07.2021 | 13:06

Na zdjęciu: Animacja "Bestie wokół nas" została nominowana na festiwalu w Cannes.

Fot. mat. prasowe

Animacja „Bestie wokół nas” Natalii Durszewicz znalazła się w sekcji konkursowej Festiwalu w Cannes.Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w najbliższy czwartek.

Animacja Natalii Durszewicz została nominowana w sekcji konkursowej, w której prezentowane są filmy ze szkół filmowych z całego świata. Zgłoszonych zostało 1835 filmów, spośród których wybrano 17, a wśród nich film bydgoszczanki. Durszewicz to absolwentka Liceum Plastycznego. Obecnie studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne.

Bydgoszczanka odpowiadała za scenariusz, reżyserię, zdjęcia, montaż i animację filmu. Była też – wraz z Julią Owczarek – współautorką muzyki. Opieką artystyczną projekt otoczyli Mariusz Wilczyński i Joanna Jasińska-Koronkiewicz, zaś dźwiękiem zajął się Rafał Nowak.

„Bestie wokół nas” to sześciominutowa opowieść osadzona w surrealistycznej przestrzeni. Opowiada o odwróceniu ról ofiar i drapieżników. Ukazuje świat, w jakim żyjemy z perspektywy tych najbardziej bezbronnych – znajdujących się na końcu łańcucha pokarmowego, zjadanych, wyzyskiwanych w celach rozrywki, skazanych na tkwienie w niższej warstwie społecznej. Film wyprodukowała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna w Łodzi. Animacja uzyskała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Pokaz filmu bydgoszczanki odbył się we wtorek. Na czwartek, 15 lipca zaplanowano zaś uroczystość wręczenia nagród.

Bydgoszczanka na festiwalu w Cannes. Jej animacja została nominowana w konkursie [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments