[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoszczanka padła ofiarą oszustwa „na Blika”. Policjanci z Fordonu poszukują sprawcy [WIDEO]

Dodano: 21.06.2022 | 16:31

Na zdjęciu: Wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z fordońskiego komisariatu policji zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który oszukał mieszkankę Bydgoszczy metodą „na Blika”. Sprawca wypłacił jej pieniądze w bankomacie znajdującym się na terenie Szczecina.

Kryminalni z bydgoskiego Fordonu prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na Blik na szkodę mieszkanki Bydgoszczy. – Sprawca za pośrednictwem portalu społecznościowego wprowadził pokrzywdzoną w błąd co do swojej tożsamości. Do wypłaty pieniędzy z jej konta doszło 14 maja 2022 roku w bankomacie przy ulicy Krzemiennej 55 w Szczecinie. Sprawcą jest mężczyzna, którego wizerunek zarejestrował monitoring zamontowany przy urządzeniu – wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Pożar kamienicy na Jagiellońskiej. Są spore utrudnienia w ruchu


Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na filmie. Informację można przekazać pod numerem telefonu 47 751 58 10 lub 47 751 58 45, a także całodobowo pod numerami 47 751 58 59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. Kr 1052/22.


ZOBACZ: Nocny drift na Starym Rynku. Kierujący hondą, mimo zakazu, wjechał na płytę i „kręcił bączki”[WIDEO]


Poniżej można zobaczyć film z momentu wypłaty pieniędzy z konta poszkodowanej kobiety. Kamera z bankomatu zarejestrowała wizerunek sprawcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
9 miesięcy temu

Nie rozumię. Jak można kogoś okraść na blika. To jest poprostu niemożliwe.

Wodkateam
Wodkateam
9 miesięcy temu

Możliwe. Przykładowa akcja.
Włodek? Twoja żona zemdlała. Jedziemy taksówką na pogotowie. Weź przelej 300 zł blikiem, bo ja nie mam jak opłacić taksówki.

Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu

No tak, jeżeli Włodek jest ŻONATYM IDIOTĄ to faktycznie można 🙂

Zuzia
Zuzia
7 miesięcy temu

Mojej koleżance, włamali się na FB. I napisali do niej jako jej siostra, że potrzebuje kasy na zakupach, bo jej zabrakło, a stoi już przy kasie i nie ma jak zapłacić i podała blika, potwierdziła i kasa poszła w eter. Chwile później zadzwoniła do siostry i niestety wiadomo co się okazało.