Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanka stworzyła wystawę o niezwykłych mieszkańcach miasta. Wkrótce premiera

Dodano: 07.01.2023 | 11:04

Na zdjęciu: Marta Pawłowska organizuje wystawę fotograficzną.

Fot. mat. prasowe

Kilka miesięcy temu nasza redakcja pisała o wystawie Marty Pawłowskiej „Alchemicy”. Aby bydgoszczanka mogła zrealizować swoje marzenie o wernisażu, została stworzona specjalna zbiórka. Dzięki zaangażowaniu przyjaciół i mieszkańców miasta udało się zebrać potrzebną sumę.

Marta Pawłowska to rodowita bydgoszczanka, która od 16 lat zajmuje się fotografią prywatnie i zawodowo. Na co dzień pracuje z artystami, przedsiębiorcami i wszystkimi, którzy chcą zadbać o swój wizerunek. Tym razem to artystka potrzebowała wsparcia w realizacji swojego marzenia i dzięki życzliwym jej osobom udało jej się osiągnąć ten cel.

Wystawa, którą fotografka postanowiła stworzyć jest dla niej ważna z kilku powodów. To nie tylko chęć pokazania swoich prac i wyeksponowania ich dla szerszej publiczności, ale również zaprezentowanie mieszkańców Bydgoszczy, którzy są dla niej inspiracją.

Jak stwierdza sama Marta Pawłowska – jest bydgoszczanką i przedsiębiorczynią – te dwie role odgrywają dla niej duże znaczenie i obie nosi głęboko w sercu. W życiu ważny jest dla niej kontakt z ludźmi oraz poczucie bliskości i przynależności do wspólnoty.

Dlatego postanowiła pokazać zdjęcia osób, z którymi miała okazję współpracować i które podzieliły się z nią odrobiną swojego życia. Wielu z nich to znajomi artystki, którzy należą do jednego „stada” – artystów, przedsiębiorców, bydgoszczan – do którego sama się zalicza.

Dlaczego „Alchemicy”?

Jak podkreśla twórczyni, bohaterów swojej wystawy nazywa „Alchemikami”, ponieważ każda z fotografowanych przez nią osób, w unikalny dla siebie sposób – czy to przez sztukę, biznes, czy codzienne sprawy – odkrywa w swoim stylu wspaniałe życie w Bydgoszczy. Zdjęcia, które powstały to często fotograficzny zapis długich rozmów o tym, co ważne i aktualne w danej chwili.

Wystawa wkrótce będzie miała swoją premierę

Oficjalny, zamknięty wernisaż odbędzie się 12 stycznia 2023 r. o godzinie 20:00 w Bromberg Kaffe. Natomiast od 13 do 31 stycznia wystawa będzie dostępna do obejrzenia dla wszystkich zainteresowanych w godzinach otwarcia kawiarni. Dodatkowo, 19 stycznia o godzinie 18:00 odbędzie się wieczór autorski z możliwością rozmowy z autorką prac. Marta Pawłowska traktuje całe wydarzenie jako możliwość spotkania się, poznania, zaprezentowania, ale też stworzenia poczucia wspólnoty w towarzystwie dobrej kawy.

Bydgoszczanka stworzyła wystawę o niezwykłych mieszkańcach miasta. Wkrótce premiera
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments