Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBył pijany i uciekał przed policją. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem
policja Bydgoszcz
09.05.2018 | 18:42

Był pijany i uciekał przed policją. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem

Mężczyźnie grozi teraz nawet do pięciu lat więzienia.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 29-latka po krótkim pościgu.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Nawet pięć lat więzienia – taka kara grozi 29-latkowi, który uciekał przed policją. Mężczyzna prowadził auto, będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci zauważyli pojazd prowadzony przez 29-latka w nocy z 8/9 maja. – Około godziny 2:45 postanowili dać sygnały kierującemu do tego, by się zatrzymał do kontroli – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Kierowca peugeota w żaden sposób nie zareagował, a wręcz zaczął uciekać przed policjantami.

Ci zdołali ująć mężczyznę po krótkim pościgu na rondzie Poznańskim. 29-latek został poddany badaniu alkomatem, które potwierdziło że prowadził auto po spożyciu alkoholu. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. – Zatrzymano mu prawo jazdy, ale także dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu – dodaje kom. Słomski.

Mężczyzna będzie za swoje czyny odpowiadał przed sądem. Postawiono mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet do pięciu lat więzienia oraz wysoka grzywna.


Powiązane treści