Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 3
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleBył poszukiwany i podawał dane swojego kuzyna. Wpadł podczas kontroli drogowej
policja - na sygnale - SF-1
02.09.2019 | 10:20

Był poszukiwany i podawał dane swojego kuzyna. Wpadł podczas kontroli drogowej

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czterema listami gończymi - informują policjanci.

Na zdjęciu:

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z komisariatu w Białych Błotach ujęli 48-letniego mężczyznę. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czterema listami gończymi. Aby uniknąć odpowiedzialności, podawał dane… swojego kuzyna.

Policjanci z komisariatu w Białych Błotach podczas patrolowania ulic Łochowa w pewnym momencie zwrócili uwagę na kierowcę peugeota. – Na ich widok nagle skręcił z drogi głównej (ul. Szosa Nakielska) w gruntową i zaczął się szybko oddalać – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas jej przeprowadzania okazało się, że kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy, zaś samochód, jakim się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych.

Podczas kontroli wylegitymowany został również pasażer pojazdu. – Ten jednak twierdził, że nie ma przy sobie żadnego dokumentu i podał dane ustne – dodaje podkom. Kowalska. Funkcjonariusze sprawdzili dane w systemie i wówczas okazało się, że nie zgadza się imię ojca podane przez mężczyznę, a wizerunek osoby również jest nieco inny. 48-latek pojechał wraz z policjantami na komisariat.

Po sprawdzeniu jego odcisków palców okazało się, że to mężczyzna z gminy Lubień Kujawski, który był poszukiwany czterema listami gończymi. Wystawiły je sądy we Włocławku i Świdnicy oraz włocławska Prokuratura Okręgowa. – Ponadto mężczyzna figurował jako poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa, których dopuścił się kilka lat temu m.in. rozboju z użyciem broni czy pozbawienia wolności innej osoby – informuje podkom. Lidia Kowalska i precyzuje, że podczas kontroli 48-latek cały czas podawał dane personalne swojego kuzyna.

Zatrzymanego 48-latka osadzono w bydgoskim zakładzie karnym. Ponadto ukarano go 500 zł mandatem za umyślne wprowadzenie w błąd policjantów podczas legitymowania co do swoich danych personalnych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści