Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBył poszukiwany listem gończym przez sąd. Wpadł po policyjnym pościgu w regionie
02.02.2021 | 06:43

Był poszukiwany listem gończym przez sąd. Wpadł po policyjnym pościgu w regionie

Na zdjęciu: Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono na przesłuchanie, gdzie zostały mu postawione zarzuty.

Fot. KMP Toruń

Toruńscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę osobowej skody fabii, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, ujęty mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Poznaniu.

Do pościgu doszło w sobotnie (30 stycznia) popołudnie w miejscowości Wielka Nieszawka. – Patrol policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu Toruń-Podgórz, pełniący służbę w rejonie ul. Toruńskiej w Wielkiej Nieszawce zauważył osobową skodę. Policjanci postanowili dokonać kontroli pojazdów – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Funkcjonariusze użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, aby kierowca skody zatrzymał się, jednak ten ani myślał to zrobić i rozpoczął ucieczkę. – Kontynuował jazdę i ciągle przyspieszając oddalał się od radiowozu – dodaje podinsp. Dąbrowska. Pościg trwał kilka kilometrów i po kilkudziesięciu minutach funkcjonariuszom udało się zatrzymać skodę i jej kierowcę. Ten zaś podczas legitymowania próbował posłużyć się danymi innej osoby. Policjantom podawał, że 56-latkiem z Warszawy. – Po weryfikacji zrozumieliśmy, że z jakiegoś powodu mężczyzna ukrywa swoją tożsamość i próbował wprowadzić nas w błąd – mówią policjanci, którzy do sprawdzenia tożsamości zatrzymanego wykorzystali elektroniczne urządzenie do identyfikacji osób.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna to 45-latek pochodzący z Kłodzka, za którym Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto wydał list gończy. – Nie rozliczył się bowiem z wymiarem sprawiedliwości za sprawy z przeszłości, a ciążył na nim wyrok pięciu lat pozbawienia wolności – opisuje podinsp. Wioletta Dąbrowska i dodaje, że podczas pościgu kierował on skodą bez wymaganych uprawnień, które zostały mu cofnięty.

45-latek trafił już z komisariatu do zakładu karnego, a teraz czeka go kolejne postępowanie, w którym odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz ukrywanie swojej tożsamości. Może mu za to grozić do pięciu lat więzienia oraz wysoka grzywna.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści