Bydgoszcz
2C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 3 • L 1
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
-0C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBył ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania i czterema listami gończymi. Wpadł na Kujawach i Pomorzu
straż graniczna_zatrzymanie mężczyzny Toruń - Straż Graniczna-1
06.05.2020 | 08:29

Był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania i czterema listami gończymi. Wpadł na Kujawach i Pomorzu

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, za które grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Do zatrzymania mężczyzny doszło w Toruniu.

Fot. mat. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

41-latek poszukiwany czterema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w ręce funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został ujęty w swoim mieszkaniu w Toruniu. Ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny było utrudnionych, bo – jak informują śledczy – od 4 lat 41-latek skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, nie tylko w kraju, ale też w Europie. Dość powiedzieć, że za nim wystawiono zarówno Europejski Nakaz Aresztowania, jak i cztery listy gończe. – 41-latek miał do odbycia łącznie około 10 lat pozbawienia wolności, między innymi za przestępstwa narkotykowe – mówią funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy dokonali jego zatrzymania.

Jak informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, to kolejna z kilkunastu osób zatrzymanych w ramach śledztwa przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się produkcją i dystrybucją nielegalnych papierosów (wcześniej zatrzymano w tej sprawie siedem innych osób, wobec sześciu z nich włocławski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania, a wobec siódmej zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości dziesięciu tysięcy złotych oraz dozoru policyjnego).

Z ustaleń prowadzącej postępowanie włocławskiej Prokuratury Okręgowej wynika, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i dotychczas nieustalonymi osobami przechowywali ponad 2,8 kg krajanki tytoniowej oraz wyprodukowali tytoń do palenia w ilości nie mniejszej niż 7,944 mln sztuk. – Narazili przez to Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych wielkiej wartości w kwocie 12 021,936 zł – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak i dodaje, że kwota 9 597,733 zł to uszczuplenie należności podatkowych wielkiej wartości z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, a 2 423,203 zł stanowi nieodprowadzony podatek VAT.

Zatrzymanemu 41-latkowi przedstawiono zarzuty popełnienia trzech przestępstw, zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

A co to za liczby w tekście? Czy autor uczył się kiedyś matematyki?
I zdecyduj się autorze czy zatrzymano tego przestępcę na Pomorzu czy na Kujawach.

Powiązane treści