Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczByła Bydgoska Pustynia Piwna – będzie Kraftodajnia!
13.04.2016 | 13:54

Była Bydgoska Pustynia Piwna – będzie Kraftodajnia!

Kraftodajnia będzie miejscem nastawionym na propagowanie kultury picia piwa w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Kraftodajnia w Bydgoszczy

Fot. Stanisław Gazda

W najbliższy piątek, 15.04.2016r. na Placu Kościeleckich 5 i ½ otworzy się Multitap – Kraftodajnia – lokal oferujący rzemieślnicze piwo. Miejsce będzie nastawione na propagowanie kultury picia piwa w Bydgoszczy.

Lokal zaoferuje piwo z 12 nalewaków, oraz z oryginalnej angielskiej pompy i dużą ofertę piw butelkowych. Będą piwa z Polski i zagranicy, chociażby takie jak witbier, porter czy Russian Imperial Stout – zarówno z browarów rzemieślniczych, kontraktowych, jak i regionalnych. Kraftodajnia będzie idealnym miejscem spotkań i długich rozmów z przyjaciółmi przy rzemieślniczym piwie. Każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie, albowiem oprócz tradycyjnych form podawania piwa, w lokalu pojawi się także tzw. deska piwna, dzięki której każdy będzie mógł spróbować kilka rodzajów trunku.

Lokal jest tworzony przez ludzi z wieloletnią pasją, którzy na otwarcie zaplanowali dużo atrakcji piwnych takich jak: pokaz warzenia i premiera piwa z udziałem piwowara browaru.

W sobotę, 16 kwietnia, jako jedni z pierwszych w Polsce, szefowie Kraftodajni poleją premierowe piwo browaru Deer Bear. „Oh Deer!” to niesamowicie ciekawy Citra Saison. O szczegóły będzie można zapytać samego piwowara. Grzegorza Durtana.

 W niedzielę Bydgoscy Piwowarzy w kolaboracji z kawiarnią PO CO uwarzą piwo z dodatkiem kawy. To wydarzenie tym ciekawsze, że PO CO obchodzić będzie pierwsze urodziny.

 Ale to nie wszystkie atrakcje. Będą konkursy, Pracownia Lodów Tradycyjnych zaserwuje u siebie w weekend otwarcia lody o smaku krieka, zaś Projekt KEBAB przygotuje sos piwny.

A wszystkiemu przyglądać się będą, umieszczone na jednej ze ścian, postacie z etykiet: Dragon Fire z Pracownia Piwa, Kejter z browar Browar Szałpiw Crazy Mike z AleBrowar oraz postać baloniarza z etykiety Białej IPY od Browar Artezan. Oni będą codziennie towarzyszyć w spotkaniach i degustacjach. Chociażby na przykład piwa nalewanego za pomocą randalla! To niesamowite urządzenie jest częścią wyszynku i umożliwia  filtrowanie piwa z kega przez rożne ciekawe produkty takie jak na przykład owoce czy kawa. Dzięki temu piwo zyskuje dodatkowy sznyt i niesamowity aromat. Randall przyleciał do Kraftodajni aż z Milton – przebył 6000 kilometrów by raczyć tym, co ma najlepsze

Jako pierwszą zniżkę, lokal zaproponuje dwa złote za każde piwo dla członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Zniżka będzie dostępna za okazaniem legitymacji!  W ten sposób stanie się pierwszym miejscem w województwie oferującym taki rabat!

Ceny piwa rzemieślniczego serwowanego w Kraftodajni będą zaczynać się od 8 zł. W lokalu będzie można też spróbować autorskich przekąsek dopasowanych pod konkretny styl piwa.  Otwarcie Kraftodajni zaplanowano na godz. 19 w piątek.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Małgorzata Bujok i piątka mężczyzn: Marcin Lewandowski, Michał Szukalski, Jan Okulewicz, Kamil Ciechanowski oraz Maciej Kielnik. Wszyscy oni chcą propagować w Bydgoszczy kulturę piwną.

Posłuchajcie krótkiej rozmowy nagranej w Kraftodajni:


Powiązane treści