Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIByła katowana na bydgoskim Śródmieściu. Teraz Neli wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]
31.03.2021 | 11:53

Była katowana na bydgoskim Śródmieściu. Teraz Neli wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. mat. OTOZ Animals

Kilka tygodni temu całą Polską wstrząsnęła historia Neli – trzyletniej suczki z bydgoskiego Śródmieścia, okaleczonej i trzykrotnie postrzelonej przez opiekunów. Od interwencji minął prawie miesiąc. Jak potoczyły się losy zwierzęcia?

O sprawie informowaliśmy w marcu. Od tego czasu Neli przeszła dwie operacje. Dzięki nim udało się zrekonstruować nie tylko przednią łapę psa, ale również twarzoczaszkę. Niestety złamanie szczęki okazało się bardzo skomplikowane. Stwierdzono, że suczka przez dłuższy czas musiała funkcjonować ze złamaną żuchwą, czego konsekwencją był już początkowy etap zrostu kości. Rokowania są ostrożne i możliwe, że konieczna będzie jeszcze jedna operacja.

Lekarze usunęli tylko jedną z trzech kul. Oszacowano, iż większym ryzykiem będzie potencjalne uszkodzenie mięśni i nerwów niż pozostawienie pocisków w organizmie.

Póki co Neli jest częstym gościem w klinice Centrum. Raz spuchnie policzek, innym razem trzeba ściągnąć szwy albo pojechać na kontrolę. Pracownicy przychodni nie mogą uwierzyć jak bardzo się zmieniła przez ostatnie tygodnie. Jakby zaczęła wierzyć, że są na świecie też dobrzy ludzie – mówią wolontariusze z OTOZ Animals.

Poprawa stanu zdrowia psa to w znacznej mierze zasługa właśnie otozowego domu tymczasowego. Wysiłek Doroty, Macieja, Oliwiera oraz ich niezastąpionych psich terapeutów przynosi niesamowite efekty. Jeżeli wszystko będzie dobrze niedługo rozpocznie się rehabilitacja. Jest ona konieczna ponieważ mięśnie w kilku miejscach zaczęły zanikać. A po rehabilitacji? Jeszcze trochę za wcześnie żeby o tym myśleć, ale może już gdzieś czeka miejsce, w którym Neli znajdzie swój prawdziwy dom.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
8 miesięcy temu

W artykule zabraklo drugiej podstawowej informacji – o losach byłego własciciela… To przecież rownież jest kluczowe w tym temacie

Powiązane treści