Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleByłeś w tym autobusie? Zobacz nagranie z monitoringu i pomóż znaleźć aparat słuchowy [WIDEO]
06.02.2016 | 13:32

Byłeś w tym autobusie? Zobacz nagranie z monitoringu i pomóż znaleźć aparat słuchowy [WIDEO]

Trwają poszukiwania aparatu słuchowego znajdującego się w plecaku, który nieznany mężczyzna zabrał z autobusu.

Na zdjęciu: Dziewczynka jechała autobusem linii 69.

Fot. Leszek Grabowski

Poniedziałkowy przejazd autobusem na długo pozostanie w pamięci 16-letniej Rozalii oraz jej rodziny. Dziewczynka zostawiła w pojeździe plecak, w którym był procesor implantu ślimakowego. Bez niego nic nie słyszy. Trwają poszukiwania zguby. 

Rozalia jechała w poniedziałek (01.02) autobusem linii 69 z centrum miasta do Fordonu. Towarzyszyła jej mama. Parę minut po godz. 10 rano kobiety wysiadły na przystanku przy ulicy Romanowskiego (na wysokości szpitala Centrum Onkologii w Bydgoszczy). Po opuszczeniu pojazdu okazało się, że w środku został plecak dziewczynki, w którym znajdował się procesor implantu ślimakowego.

Kobiety zadzwoniły do firmy obsługującej linię nr 69 i spytały o pozostawiony granatowy plecak ze znaczkiem firmy adidas. Niestety kierowca nie znalazł go w autobusie.

Rodzina dziewczynki na własną rękę rozpoczęła poszukiwanie plecaka. Jej siostra zamieściła informacje na popularnej grupie na Facebooku i poprosiła innych o pomoc. Wiadomość szybko rozeszła się wśród mieszkańców Bydgoszczy. W akcje znalezienia aparatu zaangażowani są także policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Fordon. Rodzina chce nagrodzić znalazcę kwotą pieniężną.

Taki implant kosztuje ok. 50 tys. zł. Jednak osoba, która znalazła to urządzenie nie będzie może go sprzedać, gdyż ma on numery seryjne. Ponadto nie przestroi go, gdyż aparat słuchowy dopasowany jest do części, którą ma dziewczynka. Tak więc znalazca nie zyska nic, a dziewczynka nie może normalnie funkcjonować bez tego sprzętu. Jest ona osobą głuchoniemą. W 2005 roku przeszła zabieg wszczepienia implantu ślimakowego i od tego czasu zaczęła słyszeć dźwięki.

Każdy, kto jechał tego dnia autobusem linii nr 69, powinien zobaczyć poniższe nagranie z monitoringu zainstalowanego w pojeździe. Obecnie trwają poszukiwania pasażerów, którzy widzieli plecak i mężczyznę, który go zabrał. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści