Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByli gracze BKS Visły mają nowe kluby. Jeden z nich przenosi się do Szwajcarii
26.06.2020 | 21:04

Byli gracze BKS Visły mają nowe kluby. Jeden z nich przenosi się do Szwajcarii

Nowy sezon w siatkarskiej I lidze rozpocznie się pod koniec września.

Na zdjęciu: Paweł Gryc, Michał Filip i Gonzalo Quiroga - tej trójki zawodników w BKS Visła Bydgoszcz w nowym sezonie nie zobaczymy. Gryc i Quiroga szukają klubów, Filip będzie grał w lidze koreańskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Kolejni dwaj zawodnicy, którzy z końcem maja rozstali się z BKS Visłą Bydgoszcz znaleźli nowe kluby. 

To środkowy Dawid Siwczyk i przyjmujący Jakub Urbanowicz. Ten pierwszy dołączył do bydgoskiego zespołu w trakcie minionego sezonu. Urbanowicz przegrywał za to rywalizację o miejsce w wyjściowej szóstce m.in. z Gonzalo Quirogą i Jakubem Peszką, których w Bydgoszczy także już nie zobaczymy.

Teraz obaj zawodnicy podpisali kontrakty z nowymi klubami. Siwczyk przeniósł się do Olimpii Sulęcin, która występuje w rozgrywkach II ligi. Urbanowicz z kolei będzie teraz grał w lidze szwajcarskiej. Przyjmujący związał się kontraktem z Chenois Genewa.

Przypomnijmy, że z bydgoską drużyną wcześniej rozstali się rozgrywający Radosław Gil, przyjmujący Paweł Gryc i Gonzalo Quiroga (cała trójka szuka klubów). Jakub Peszko przeniósł się do I-ligowego LUK Politechniki Lublin, atakujący Michał Filip grać będzie w koreańskim Ansan OK Savings, libero Kamil Szymura wzmocnił Cuprum Lubin, środkowy Dawid Woch zagra w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, a atakujący Paweł Cieślik został wypożyczony do I-ligowego Norwidu Częstochowa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści