Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 14 • L 12
14C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleByli pijani i zaatakowali ratowników medycznych. Jeden z nich to nastolatek!
ambulans, policja - na sygnale - MR-1
03.09.2019 | 11:36

Byli pijani i zaatakowali ratowników medycznych. Jeden z nich to nastolatek!

Do zdarzeń doszło w minioną niedzielę - informują policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci dwukrotnie musieli w niedzielę pomagać ratownikom medycznym, gdy ci zostali zaatakowani przez agresywnych i pijanych mężczyzn.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Kolejne dwa ataki na ratowników medycznych w regionie. Doszło do nich w Mogilnie i Brodnicy. Sprawcy czynów zostali już zatrzymani.

Oba zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Do pierwszego z nich doszło w nocy z 31.08./1.09. około godziny 3:30 w jednym ze szpitali w Brodnicy. – Załoga ratownictwa medycznego na korytarzu szpitala spotkała się z agresywnym pacjentem, który oczekując na wizytę u lekarza, wykrzykiwał wulgaryzmy – mówi asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Ratownicy podjęli próbę uspokojenia agresywnie i wulgarnie zachowującego się pacjenta, jednak ten zaczął ich wówczas wyzywać, a następnie rzucił się z rękami na jednego z ratowników i szarpał go za odzież. Wówczas wezwano policjantów, a ci ujęli sprawcę czynu. Jak się okazało, był to 18-latek, który w chwili tego zdarzenia miał we krwi ponad 1,8 promila alkoholu. W poniedziałek w brodnickiej prokuraturze, mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce w niedzielne popołudnie w Mogilnie. – Około godziny 15:20, pracownicy mogileńskiego pogotowia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ul. Hallera, który z uwagi na ranę głowy wymagał pomocy – mówi asp. Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia udzielili pomocy poszkodowanemu 30-latkowi, zakładając mu opatrunek tymczasowy i jednocześnie podjęli decyzję, aby go przewieźć do jednego z inowrocławskich szpitali. Wówczas, 30-latek stał się agresywny. – Używając niecenzuralnych słów zaczął ich znieważać oraz groził pozbawieniem życia – dodaje asp. Bartecki i precyzuje, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Nie chciał się uspokoić, stąd ratownicy wezwali na pomoc funkcjonariuszy.

30-latka zatrzymano, jednak ten odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości i trafił do policyjnego aresztu, zaś podczas poniedziałkowego przesłuchania w mogileńskiej prokuraturze usłyszał on zarzuty znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. – Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem – kończy rzecznik prasowy mogileńskiej policji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści