Bydgoszcz
8C
100% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 8 • L 7
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleByli poszukiwani listami gończymi. Obaj wpadli w ręce policjantów i trafili za kratki
policja_KWP Bydgoszcz_zatrzymanie
12.01.2019 | 18:27

Byli poszukiwani listami gończymi. Obaj wpadli w ręce policjantów i trafili za kratki

Mężczyźni wpadli podczas dwóch policyjnych akcji.

Na zdjęciu: Policjanci dokonali zatrzymań na terenie Torunia i okolic.

Fot. Archiwum

Dwaj mężczyźni od dłuższego czasu skutecznie unikali wymiaru sprawiedliwości. Wpadli jednak w ręce toruńskich kryminalnych.

Do pierwszego zatrzymania doszło 4 stycznia. – Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu policji Toruń-Śródmieście ustalili, że poszukiwany 35-latek może przebywać na terenie jednego z mieszkań przy ul. Mickiewicza – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego komendy miejskiej policji w Toruniu.

Trop okazał się skuteczny, bo mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych w tym mieszkaniu. Jak się okazało, ciążył na nim wyrok pozbawienia wolności. – Wyrok wydany został za włamanie, którego dokonał w 2015 roku. Po wykonaniu niezbędnych czynności 35-latek z komisariatu trafił prosto do celi aresztu – dodaje podinsp. Dąbrowska.

To nie koniec, bo śledczy ujęli jeszcze (10 stycznia) 30-letniego mężczyznę. On wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej i także był poszukiwany listem gończym. – W czwartek wieczorem, policjanci podczas patrolowania miejscowości Czarne Błoto zauważyli pojazd bmw, które zostało zatrzymane do kontroli – relacjonuje mł. insp. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. Jak opisuje, mężczyzna siedział na fotelu pasażera, zaś kierujący autem zjechał w leśną drogę i zatrzymał się. – Wówczas z tylnego siedzenia wyskoczył pasażer i zaczął uciekać – podkreśla.

30-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Jak przekazuje mł. insp. Chrostowski, mężczyzna za kratami spędzi co najmniej kilka lat, bo w przeszłości złamał ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.


Powiązane treści