Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByli zawodnicy Polonii Bydgoszcz w klubach PGE Ekstraligi
13.11.2017 | 13:47

Byli zawodnicy Polonii Bydgoszcz w klubach PGE Ekstraligi

Obaj zawodnicy podpisali kontrakty z klubami PGE Ekstraligi.

Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow będzie zawodnikiem Włókniarza Częstochowa

Fot. Stanisław Gazda

W zeszłym sezonie Andriej Kudriaszow i Wiktor Kułakow reprezentowali barwy bydgoskiej Polonii w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Teraz obaj Rosjanie będą ścigali się w PGE Ekstralidze.

O odejściu Kudriaszowa i Kułakowa z Polonii mówiono już od dłuższego czasu. Z postawy Kudriaszowa w ogóle nie był zadowolony prezes klubu, Władysław Gollob. Już po ostatnim ligowym meczu z Grupą Azoty Unią Tarnów mówił on, że Kudriaszow nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu Polonii na 2018 rok.

Rosjanin długo nie pozostał bez klubu. Kudriaszow (średnia w sezonie 2017 1,790) podpisał trzyletni kontrakt z piątym zespołem minionego sezonu PGE Ekstraligi, Włókniarzem Częstochowa. Z Polonią pożegnał się także drugi z Rosjan. Wiktor Kułakow również będzie się ścigał w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale związał się umową z beniaminkiem – Grupą Azoty Unią Tarnów. Kułakow w minionym sezonie uzyskał średnią 1,645. To piąty zawodnik, który po okresie startów w Bydgoszczy przeniósł się do Tarnowa. W przeszłości tak działo się m.in. z braćmi Tomaszem i Jackiem Gollobami, czy rodakiem Kułakowa – Artiomem Łagutą. Epizod startów z „jaskółką” na plastronie ma także Krzysztof Buczkowski.

To nie koniec roszad, bowiem swoje odejście z Polonii zadeklarował także jej kapitan w ostatnich sezonach, Marcin Jędrzejewski (średnia 1,862 w 2017), który na razie szuka klubu. Nowego pracodawcy szukać będzie także młodzieżowiec Patryk Sitarek, którego w składzie nie widzi prezes Władysław Gollob.


Powiązane treści