H -1 • L -1
-4C
-5C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByło nerwowo, jest zwycięsko. Artego triumfuje w Gdańsku
EBLK_ Artego Bydgoszcz-Enea AZS Poznań_ Ryszard Wszołek (9)
17.10.2018 | 23:44

Było nerwowo, jest zwycięsko. Artego triumfuje w Gdańsku

To drugie zwycięstwo wicemistrzyń kraju w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Dragana Stanković (nr 10 na koszulce) obok 20 punktów na swoim koncie zapisała także 13 zbiórek.

Drugi mecz bydgoskich koszykarek i druga wygrana Artego w Energa Basket Lidze. Trzeba sobie jednak powiedzieć jasno: triumf w wyjazdowym meczu przeciwko beniaminkowi z Gdańska nie przyszedł wcale tak łatwo.

Dość powiedzieć, że gospodynie miały imponujące wejście w to spotkanie, bo już na jego samym początku zdobyły aż 11 punktów w serii i było 11:0. Bydgoszczanki nie radziły sobie w ofensywie, bowiem dość powiedzieć że pierwsze punkty w tym meczu dla Artego dopiero pod koniec czwartej minuty gry zdobyła Serbka Dragana Stanković. Przez całą pierwszą połowę, to zespół z Gdańska był stroną dominującą i na przerwę schodził z piętnastopunktową przewagą (32:17).

Po przerwie Artego zaczęło grać już zdecydowanie lepiej. Kluczowa dla losów spotkania okazała się być trzecia kwarta. W niej znów kluczową rolę odegrała Stanković. Nie dość, że to właśnie ona była najskuteczniejszą zawodniczką bydgoskiego zespołu, to jeszcze do tego dołożyła 13 zbiórek. Po punktowej akcji Serbki, bydgoszczanki doprowadziły do remisu 35:35, a w końcówce kwarty wyszły na jednopunktowe prowadzenie (43:42). W ostatnich dziesięciu minutach podopieczne Tomasza Herkta odskoczyły miejscowym. Punkty Poboży i Morrison sprawiły, że przewaga bydgoszczanek wzrosła do dziewięciu punktów (53:44).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 3. KOLEJKA – 17.10.2018 R.
SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA – ARTEGO BYDGOSZCZ 54:60
(21:10, 11:11, 10:22, 12:17)

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 18 (2×3, 5 f.), Pyka 12 (2×3, 5 f.), Szymańska 10 (7 zb., 6 przech.), Strzelczyk 2 (5 f.), Bujniak – Haryńska 5, Holopainen 3, Koc 2, Duszkiewicz 2.

ARTEGO: Stanković 20 (13 zb.), Morrison 11 (5 f.), Szott-Hejmej 11, Radocaj 8 (8 as.), Międzik 4 (1×3, 6 zb.) – Poboży 6 (6 zb.), Engelman.

Sędziowali: Paulina Gajdosz, Damian Ottenburger, Krzysztof Tuński.
Komisarz Basket Ligi Kobiet: Ryszard Jabłoński.