Bydgoszcz
2C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 2 • L 1
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaByły dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA ma nową posadę. W gminie Białe Błota
20.06.2019 | 21:01

Były dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA ma nową posadę. W gminie Białe Błota

Na zdjęciu: Jarosław Gołębiewski przez ostatnie dwa lata był szefem bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Fot. Sebastian Torzewski

Były dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Gołębiewski został wybrany na stanowisko drugiego zastępcy wójta gminy Białe Błota. Zastąpił on niedawno odwołanego z tej funkcji Mariusza Dolewskiego.

Wakat na stanowisku drugiego zastępcy Dariusza Fundatora panował od 24 maja, kiedy to gmina opublikowała decyzję o odwołaniu Dolewskiego ze stanowiska. Trzy dni później ogłoszono konkurs na nowego zastępcę. Zgodnie z jego zasadami, kandydat miał specjalizować się w zagadnieniach związanych z zamówieniami publicznymi oraz budową dróg. Konkurs został rozstrzygnięty w środę, 19 czerwca – na podstawie jego wyników stanowisko objął mieszkający w Łochowie Jarosław Gołębiewski. Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu gminy został wybrany na tę posadę, gdyż „wykazał się posiadaniem wiedzy i umiejętności niezbędnych do prawidłowego wykonywania zadań i obowiązków na ww stanowisku”.

Jarosław Gołębiewski to absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Od końca lutego 2017 roku pełnił funkcję dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA. Wcześniej pracował w tej instytucji jako naczelnik Wydziału Realizacji, a także był kierownikiem kilku projektów przez nią realizowanych. W lutym tego roku został jednak odwołany z funkcji. – Po prostu poproszono mnie, żebym przyjechał do Warszawy. Tam dowiedziałem się o odwołaniu – mówił w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL.

Oficjalnie nie podano powodów jego dymisji, ale kwestią, która wpłynęła na jego pozycję w Generalnej Dyrekcji była sytuacja przy budowie drogi S5 i opóźnienia ze strony Impresa Pizzarotti. Już w lutym, kiedy Gołębiewski żegnał się ze stanowiskiem, stan budowy trzech odcinków (jeden z nich to Białe Błota – Szubin) prowadzonych przez włoską firmę był bardzo zły. Kilka dni temu GDDKiA zrealizowała zapowiadany od dawna scenariusz i rozwiązała umowy z Impresą. Mniej oficjalnie mówiło się też, że odwołanie mogło mieć podłoże polityczne. Konkretnie – chodziło o domniemany konflikt pomiędzy byłym już dyrektorem a wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Warto podkreślić, że zaraz po dymisji z funkcji Gołębiewski pozostał pracownikiem GDDKiA.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści