Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły gracz BKS Visła nie zagra w Korei. Na przeszkodzie stanęły kwestie zdrowotne
Michał Filip - SF
04.08.2020 | 17:30

Były gracz BKS Visła nie zagra w Korei. Na przeszkodzie stanęły kwestie zdrowotne

Na zdjęciu: Michał Filip w drugiej części poprzedniego sezonu PlusLigi grał w BKS Visła Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

To miał być dla byłego atakującego BKS Visła Bydgoszcz kontrakt życia. Tymczasem na przeszkodzie atakującemu Michałowi Filipowi stanęły problemy zdrowotne.

A konkretnie – jak mówi Przeglądowi Sportowemu menedżer zawodnika Jakub Malke – problemy z kolanem, które Filip miał niemal siedem lat temu. Od tego czasu – jak zaznacza cytowany przez Przegląd Sportowy Malke – Filip grał regularnie, a jedyny problem ze zdrowiem, jaki miał atakujący, był ten związany z urazem stawu skokowego.

Filip trafił do Korei z draftu (liga koreańska jest jedyną, która wybiera zawodników właśnie na podstawie tzw. draftu, który stosowany jest w koszykarskiej lidze NBA), a w sezonie 2020/2021 miał być graczem Ansan OK Savings Bank. Z relacji przedstawianej przez Przegląd Sportowy wynika, że działacze koreańskiego klubu zdecydowali się wysłać Filipa na badanie rezonansem magnetycznym i to wówczas miał wyjść na jaw fakt kontuzji. Co ciekawe – jak mówi w Przeglądzie Sportowym menedżer siatkarza – za polskim zawodnikiem stanął także trener drużyny.

Włodarze klubu z Ansan nie zdecydowali się jednak na pozostawienie atakującego w klubie. A to oznacza, że Michał Filip obecnie jest bez klubu. Jakub Malke precyzuje, że były gracz BKS Visła Bydgoszcz miał też inną ofertę, ale ją odrzucił.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści