Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Były gracz siatkarskiego Chemika zakończył karierę. Powodem kontuzja

Dodano: 22.01.2020 | 08:42
Raphael Vinhedo Margarido

Zawodnik swoją decyzję ogłosił we wtorek.

Na zdjęciu: W sezonie 2018/2019, Brazylijczyk Raphael "Vinhedo" Margarido był rozgrywającym bydgoskiego Chemika.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Brazylijski rozgrywający Raphael „Vinhedo” Margarido nie wybiegnie już na siatkarski parkiet. Zawodnik poinformował o zakończeniu sportowej kariery.

W sezonie 2018/2019, Brazylijczyk był podstawowym rozgrywającym bydgoskiego Chemika. Trener Jakub Bednaruk od niego rozpoczynał planowanie wyjściowej szóstki na każdy mecz ligowy, choć już w trakcie sezonu miewał problemy zdrowotne.

Przed rozpoczęciem tego sezonu, Vinhedo przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, ale tam miał być zmiennikiem Niemca Lukasa Kampy. Jednak jeszcze przed startem PlusLigi, brazylijski zawodnik nabawił się urazu pleców, który – jak się teraz okazuje – był na tyle poważny, że nie uniemożliwia siatkarzowi grę. Stąd, mimo prób powrotu do treningów i gry, siatkarz rozwiązał w Jastrzębiu kontrakt i ogłosił zakończenie sportowej kariery. Brązowy medalista poprzedniego sezonu zabezpieczył się na tej pozycji i w grudniu 2019 r. podpisał kontrakt z Portorykańczykiem Arturo Iglesiasem.

–  Mój stan zdrowia nie pozwala mi na kontynuowanie gry na najwyższym poziomie i muszę skończyć karierę. Z całych sił starałem się wrócić na boisko, ciężko pracowałem, ale niestety ból nie ustępuje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zadbanie o moje zdrowie – napisał Vinhedo, którego wypowiedź cytuje oficjalna strona internetowa klubu z Jastrzębia-Zdroju.

0 0 votes
Article Rating
Były gracz siatkarskiego Chemika zakończył karierę. Powodem kontuzja
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments