Bydgoszcz
-12C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H -12 • L -13
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleByły wójt Białych Błot na ławie oskarżonych. Proces rusza w przyszłym miesiącu
Sąd Rejonowy Bydgoszcz_ SF
09.03.2020 | 19:56

Były wójt Białych Błot na ławie oskarżonych. Proces rusza w przyszłym miesiącu

Na zdjęciu: Proces byłego wójta gminy Białe Błota prowadzony będzie w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W przyszłym miesiącu ruszy proces byłego wójta gminy Białe Błota Macieja K. Pierwsze posiedzenie sądu miało odbyć się w minionym tygodniu, ale dość nieoczekiwanie po kilkunastu minutach spadło z wokandy.

Akt oskarżenia do bydgoskiego sądu śledczy z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy wysłali w połowie ubiegłego roku. Byłemu wójtowi gminy Białe Błota zarzucili popełnienie przestępstwa funkcjonariusza publicznego działającego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi za to do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

K. nie przyznaje się do winy, w tej sprawie wobec byłego wójta gminy był też stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, który potem zamieniony został na środki wolnościowe. Jednocześnie był on także zawieszony w pełnieniu obowiązków wójta. Gminą zarządzał wówczas jego ówczesny zastępca Jan Czekajewski, a gdy ten przeszedł na emeryturę, obowiązki przejął Jan Jaworski.

Pierwsza rozprawa sądu miała odbyć się w miniony piątek (6 marca), ale po kilkunastu minutach posiedzenia sędzia Katarzyna Skowron odroczyła ją. Powodem był fakt, że nie zostali prawidłowo zawiadomieni pokrzywdzeni. Proces ruszy 6 kwietnia (poniedziałek).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści