Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWójt Białych Błot wychodzi na wolność. „Sąd nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztu”
maciej_k_wojt_biale_blota_ED
13.02.2018 | 16:48

Wójt Białych Błot wychodzi na wolność. „Sąd nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztu”

Areszt wójta Białych Błot kończy się w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Maciej K. wyjdzie na wolność 23 lutego.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Bydgoski Sąd Rejonowy nie uwzględnił wniosku prokuratury o kolejne przedłużenie aresztu wobec wójta Białych Błot Macieja K.

Śledczy w piątek wysłali do sądu wniosek o przedłużenie aresztu wójta Białych Błot o kolejne dwa miesiące. Przypomnijmy: Maciej K. został zatrzymany pod koniec września 2017 r. i jednocześnie postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a za ten czyn grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyznę aresztowano i dwukrotnie przedłużano mu tymczasowy areszt.

Dzisiejsza decyzja sądu oznacza, że Maciej K. w przyszły piątek 23 lutego, wyjdzie na wolność. – Sąd nie uwzględnił naszego wniosku o przedłużenie aresztu – mówi prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury okręgowej.

W opinii sądu, nie ma konieczności dalszego stosowania tymczasowego aresztu wobec Macieja K. Jednocześnie sędzia przyznał, że cała sprawa jest rozwojowa. Jakie kroki teraz mają śledczy? – Możemy zastosować wobec podejrzanego inne środki wolnościowe, jak na przykład wpłata poręczenia majątkowego, czy wprowadzenie zakazu opuszczania kraju – dodaje prokurator Adamska-Okońska.


Powiązane treści