Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan
14.12.2015 | 06:53

Były zawodnik Polonii wybrał klub. Pojedzie dla rywala bydgoszczan

Patrick Hougaard związał się z Wandą Kraków.

Na zdjęciu: Patrick Hougaard reprezentował barwy Polonii przez dwa lata.

Fot. Mateusz Bosiacki

Patrick Hougaard, który przez dwa ostatnie sezony był czołowym żużlowcem Polonii Bydgoszcz, wybrał nowy klub. W 2016 roku Duńczyk będzie jeździł dla Wandy Kraków.

26-latek z kraju Hamleta trafił do Polonii w 2014 roku. W każdym z sezonów w bydgoskim klubie wystąpił w jedenastu meczach ligowych, uzyskując średnią 2,0 pkt/bieg. W obu przypadkach był drugim najskuteczniejszym żużlowcem Gryfów i ustępował jedynie Szymonowi Woźniakowi.

Władysław Gollob po przejęciu klubu dawał Hougaardowi – w przeciwieństwie do Roberta Kościechy i Roberta Miśkowiaka – szansę na pozostanie, gdyby żużlowiec obniżył swoje wymagania finansowe. Do porozumienia nie doszło, a w niedzielę Duńczyk poinformował o podpisaniu kontraktu z Wandą Kraków. Za pośrednictwem twittera podziękował bydgoskim kibicom za wsparcia w ostatnich latach.

Wanda będzie w nadchodzącym sezonie ligowym rywalem Polonii, a najprawdopodobniej także kandydatem do awansu. W zespole pozostaną bowiem Kenneth Hansen i Daniel Pytel, a umowy z klubem podpisali Chris Harris, Sam Masters i Josh Grajczonek. Wkrótce to samo mogą uczynić Sebastian Ułamek i Piotr Świderski.


Powiązane treści