Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 7 • L 6
2C
Sob
2C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICały ekran TVP Bydgoszcz dla posła Latosa! [KOWALSKI NA DOBRY TYDZIEŃ]
Tomasz Latos - ED (2)
18.06.2018 | 09:42

Cały ekran TVP Bydgoszcz dla posła Latosa! [KOWALSKI NA DOBRY TYDZIEŃ]

Na zdjęciu: Tomasz Latos stał się dyżurnym ekspertem TVP Bydgoszcz - pisze Marcin Kowalski.

Fot. archiwum

Poseł Latos gra w brydża, ma kwalifikacje, by zostać ekspertem TVP ds. Mundialu w Rosji. Od wielu lat posiada prawo jazdy, nikt nie zakwestionuje jego przydatności w programie motoryzacyjnym. Podobno robi świetną jajecznicę. Czyż nie otwiera to drogi do kulinarnego show?

Marcin Kowalski

List Otwarty do Anny Raczyńskiej, dyrektor TVP Oddział Bydgoszcz. Chciałbym podziękować Pani Dyrektor i wyrazić najszczersze uznanie za pomysłowe promowanie na antenie Posła Tomasza Latosa, kandydata PiS na prezydenta miasta Bydgoszczy.

We czwartek 7 czerwca miałem przyjemność oglądać program „Z pierwszej ręki” prowadzony przez Redaktor Karolinę Ratajczak. Do 37 minuty niewiele się działo, tzn. nie pojawił się na ekranie Poseł Latos. Przyznam szczerze, że kiedy Pani Redaktor zapowiedziała materiał „Co zrobić, by walczyć z próchnicą wśród najmłodszych”, na dobre zacząłem się niepokoić. „Czyli dzisiaj poranek bez Latosa…” – pomyślałem. „Świństwo, tym bardziej, że 7 czerwca mam urodziny!”

W tle przygrywała pioseneczka „Myję zęby, bo wiem dobrze o tym…”, dzieci z uroczą naiwnością opowiadały, dlaczego trzeba co rano żwawo machać szczoteczką („żeby robaki nie przychodziły do zębów”), kilka fachowych uwag wtrąciła pani stomatolog. I w tym momencie nastąpił zwrot akcji, totalne zaskoczenie! Lekko ospała tego dnia Redaktor Ratajczak zniżyła o pół tonu swój i tak głęboki głos, wyraźnie podekscytowana odpaliła rakietę: „Naszej rozmowie przysłuchuje się Poseł Tomasz Latos. Witam Panie Pośle…”

Pan Poseł chyba wstał lewą nogą, ale, co się ceni, telefon odebrał i równie ciepło odpowiedział: „Dzień dobry, witam serdecznie”. Po chwili już tak miło nie było. Latos zaczął z grubej rury: „Polska kilka lat temu spadła w statystykach za Wietnam i Gabon, jeśli chodzi o próchnicę”. Na szczęście do władzy doszedł PiS, więc, zauważył czujnie Poseł „mamy co nadrabiać, musimy to w końcu zmienić, przełamać”.

Pani Redaktor w wyrozumiałości dla zaspanego gościa nie zadała oczywistych pytań, typu „Dlaczego przez prawie trzy lata niewiele nadrobiliście”, w zamian podrzuciła koło ratunkowe: „Ruszyły dentobusy!”. Poseł w mig chwycił zamysł dziennikarki i plótł kilka minut androny, jak to dentobusy uzdrowią problemy z próchnicą na wsiach i w małych miejscowościach. „Rodzice docenili tę inicjatywę, to był dobry pomysł” – przekonywał.

Zapomniał dodać, że przetarg na dentobusy wart 24 mln zł był ustawiony pod jedną firmę, czym zajmuje się CBA, a organizacja akcji „dentobus” to wielka porażka. Druzgocący raport NIK w tej sprawie nie pozostawia wątpliwości – program nie może ruszyć z miejsca z powodu nieudolności ministerstwa zdrowia. Katastrofa.

Bogu dzięki Pani Redaktor Ratajczak takimi drobiazgami się nie przejmowała, dała Panu Posłowi łącznie ponad 6 minut biadolenia na antenie, co nowy „ekspert od spraw próchnicy u dzieci” skwapliwie wykorzystał.

Chciałbym Pani Dyrektor podsunąć kilka innych ciekawych pomysłów na równie subtelną promocję kandydata Tomasza Latosa w TVP Bydgoszcz. Pan Poseł jest czynnym sportowcem, gra w brydża, ma więc odpowiednie kwalifikacje, by zostać ekspertem antenowym ds. Mundialu w Rosji. Od wielu lat posiada też prawo jazdy, nikt o zdrowych zmysłach nie zakwestionuje jego kwalifikacji w programie motoryzacyjnym. Gotowanie nie jest może jego największym atutem, ale robi, podobno, świetną jajecznicę. Czyż nie otwiera to drogi do show kulinarnego?

Kończąc, pozwolę sobie na małą pretensję. Otóż na profilu FB Posła Latosa dostrzegłem jego zdjęcie w kościele: stoi przy na ołtarzu i przemawia z ambony. Jak mogła Pani dopuścić, by relacja z tego ważkiego wydarzenia nie znalazła się wieczornych Zbliżeniach? Żeby to się więcej nie powtórzyło, radzę w każdą kolejną niedzielę i święto od rana czatować z kamerą przed domem Pana Posła i dyskretnie towarzyszyć mu w nabożeństwach. Znając zapatrywania na świat wielu bydgoskich duchownych nie mam wątpliwości, że w lukrowaniu Posłowi Latosowi będą się starali dorównać kierowanej przez Panią TVP Bydgoszcz. Proszę więc zrobić wszystko, żeby to się nie powiodło. Trzymam kciuki! Oddany telewidz, Marcin Kowalski.

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści