Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaCAMERIMAGE 2015 – co nowego?
05.11.2015 | 14:31

CAMERIMAGE 2015 – co nowego?

Sprawdź, czego jeszcze nie było na tym festiwalu!

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. organizatorzy Camerimage

Nieco ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia 23 edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE 2015 trwającego w dniach 14-21 listopada w Bydgoszczy. Oprócz stałych konkursów i wydarzeń, organizatorzy przygotowali także nowości, o których poinformowali podczas zorganizowanej konferencji prasowej.

„First Look – Konkurs Pilotów Seriali” to coś, czego dotąd nie było! Twórcy CAMERIMAGE postanowili otworzyć się na coraz chętniej oglądane seriale telewizyjne oraz wyjść naprzeciw rozwijającej się branży telewizyjnej. Stworzono nową sekcję festiwalu, w ramach której zostaną zaprezentowane piloty lub pierwsze odcinki seriali. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, znalezienie odpowiedniego sposobu oceny wieloodcinkowego filmu nie było łatwym zadaniem, lecz uznali oni, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie zaprezentowanie w pilotażowym fragmencie danej produkcji.

Kolejną nowością będzie poprawa jakości projekcji, a przede wszystkim jasności obrazu, czyli siły świecenia. Przyczynią się do tego pokazy laserowe odbywające się w sali głównej w Operze Nova w Bydgoszczy.

Podczas festiwalu zostanie wyświetlonych ok. 300 filmów. Organizatorzy przewidują, że udział w imprezie weźmie ponad 1,5 tysiąca gości z całego świata, którymi będą nie tylko studenci, ale przede wszystkim osoby z branży filmowej. Wśród gwiazd, które potwierdziły swoje przybycie pojawiają się m.in. operatorzy filmowi, fotograficy, reżyserzy oraz znani aktorzy polscy, jak i zagraniczni np. Giovanni Ribisi, Robert Więckiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Boczarska czy Adam Woronowicz.

Przygotowywanie opery do tak ważnego wydarzenia rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Jak przyznaje Dyrektor Festiwalu CAMERIMAGE – Marek Żydowicz, to przedsięwzięcie wymaga nie tylko ogromnego nakładu pracy osób z ekipy montującej, ale także zmian technicznych budynku. Podkreśla on problem braku miejsca przystosowanego do tego typu wydarzeń. Sądzi, że w Polsce powinno powstać Centrum Festiwalowe zlokalizowania np. w Bydgoszczy. Taki obiekt mógłby stać się atrakcją turystyczną naszego miasta oraz przyczynić się do rozpoczęcia i dalszego rozwoju przemysłu kreatywnego.

Projekcje, spotkania, warsztaty i pozostałe imprezy towarzyszące odbędą się także w Multikinie oraz w budynku MCK Orzeł. Program CAMERIMAGE 2015 jest dostępny na stronie głównej festiwalu.


Powiązane treści