Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiCatering dietetyczny – jak wpływa na jakość życia?
Lunch box with salad and chicken, top view
06.06.2019 | 09:37

Catering dietetyczny – jak wpływa na jakość życia?

Na zdjęciu:

Fot.

Pod sformułowaniem cateringu dietetycznego kryje się bardzo popularne rozwiązanie jakim jest dieta pudełkowa. To ona szturmem zdobyła świat ludzi mediów, a następnie korporacji. Obecnie dostępna jest już w większości miast, a siatka firm cały czas się powiększa. Sprawdzamy więc jak taka dieta potrafi wpłynąć na codzienne życie.

Dieta pudełkowa – krok po kroku

Przygoda z dietą pudełkową zawsze zaczyna się od znalezienia firmy, która zajmuje się przygotowaniem i dystrybucją tego rodzaju posiłków w interesującym nas regionie. Następnie należy sprawdzić (najlepiej za pośrednictwem strony internetowej) jakie są dostępne warianty diety. Tych, wbrew powszechnie panującej opinii jest zazwyczaj kilka. Różnią się one tak kalorycznością, ilością posiłków dostarczanych jednego dnia jak i składnikami. W tym ostatnim mowa przede wszystkim o zasadzie, czy mają być one z mięsem, czy też nie. Tą opcję wybiera się zgodnie z własnymi przekonaniami, a także gustami. Z kolei kaloryczność powinno się ustalać po dokładnej analizie własnego ciała, a także wyznaczeniu sobie celu. W tym pierwszym przydatne będą ogólnodostępne narzędzia typu kalkulator BMI, czy tez kalkulator BMR. Nie bez znaczenia będzie również konsultacja z dietetykiem lub/i trenerem personalnym. Z kolei jeśli chodzi o cel to każdy użytkownik powinien wiedzieć, czy dieta pudełkowa ma mu pomóc w zmniejszeniu, utrzymaniu lub zwiększeniu wagi. Ustalić również należy poziom aktywności fizycznej. To bardzo ważne kwestie ponieważ warunkują dzienna ilość przyjmowanych kalorii.

Fit catering – jakie są jego zalety, a jakie wady?

Fit catering z całą pewnością ma znacznie więcej zalet niż wad. Właśnie dlatego to od tych pierwszych zaczniemy. Warto na samym początku wymienić oszczędność czasu jako podstawowy atut. Objawia się on na kilka sposobów. Po pierwsze zamawiający nie musi zastanawiać się i sporządzać listy produktów spożywczych, które byłyby mu potrzebne do przyrządzenia posiłków. Drugi i trzeci walor jest ściśle związany z pierwszym. Mowa tutaj o braku konieczności przygotowywania menu, a także robienia zakupów spożywczych. Mogłoby się wydawać, że to ten ostatni zajmuje zazwyczaj najwięcej czasu. Jednak prawda jest taka, że jeśli komuś brakuje wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, to najtrudniejszym zadaniem będzie dla niego przygotowanie odpowiednio zbilansowanego menu. Ostatnią kwestią jest tutaj brak potrzeby wcześniejszego wstawania, by przygotować śniadanie. To samo dotyczy powrotu z pracy. Dzięki diecie pudełkowej nie musi on kończyć się staniem w kuchni i przygotowywaniem obiadu. Poza oszczędnością czasu zamawiający zyskuje jeszcze stały dostęp do świeżych, zdrowych, a co najważniejsze smacznych posiłków przy pomocy których jest w stanie kontrolować swoją wagę. Ściśle z przyjmowaniem regularnych porcji wiąże się wyrabianie dobrych nawyków żywieniowy, które jest zazwyczaj dość łatwo utrzymać nawet po zakończonej współpracy z fit cateringiem.

Jedzenie w pudełkach – jak znaleźć odpowiednią firmę?

By zapewnić sobie stałe dostawy smacznego i jednocześnie zdrowego jedzenia należy znaleźć odpowiednią firmę cateringową i nawiązać z nią współpracę. Takiej szukać można między innymi za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej. W takim przypadku wystarczy wpisać frazę dieta pudełkowa i interesujący nas obszar dostaw. Wówczas może pojawić się taki wynik https://bedietcatering.pl/bydgoszcz/. Wszystkie rezultaty należy porównać pod względem posiadanych opcji diet jak i cennika. Informacji o takich usługodawcach można również szukać na forach branżowych lub tych poświęconych tematyce zdrowego odżywiania. Bardzo często firmę cateringową wybiera się również na zasadzie polecenia. Pamiętać jednak należy o tym, że każdy ma inny gust co do posiłków. Tym samym to co smakowało koledze, nie koniecznie musi nam.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści