Bydgoszcz
13C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 17 • L 10
15C
Czw
9C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiCatering dietetyczny od kuchni
SF1_1200x800_filtered
04.10.2016 | 16:00

Catering dietetyczny od kuchni

Podpowiadamy, jak wybrać dobry catering, aby cieszyć się doskonałym smakiem potraw i przy okazji nie zbankrutować.

Na zdjęciu: Tak wygląda przykładowy posiłek przygotowany przez catering dietetyczny Smakfit.

Fot. SG / archiwum

Codzienne obowiązki domowe, praca, treningi,  spotkania z przyjaciółmi, hobby…  Ciężko to pogodzić z dbaniem o zdrową i zbilansowaną dietę, czyż nie? Z myślą o wszystkich zabieganych, dla których dieta nie jest bez znaczenia, z pomocą przychodzi catering dietetyczny.

Wystarczy jeden telefon, lub kilka kliknięć i już następnego dnia całodzienny zestaw posiłków zostanie dowieziony pod wskazany przez Ciebie adres. Zatem jeśli chcesz zadbać o wysoką jakość i zróżnicowanie swoich posiłków, a Twoją notoryczną wymówką jest brak czasu to „dieta pudełkowa” jest właśnie dla Ciebie. Zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest nie tylko oszczędność czasu związana z zakupami i gotowaniem, ale również pewność zbilansowanej i wysokiej jakościowo diety o kaloryczności odpowiednio dobranej przez wykwalifikowanego dietetyka oraz urozmaicone menu i świeże, smaczne jedzenie.

Zanim skusisz się na catering dietetyczny musisz sprecyzować cel, jaki zamierzasz osiągnąć poprzez planowaną dietę. Dopiera się ją indywidualnie w zależności od tego, czy chcesz schudnąć, przybrać na masie ciała, czy po prostu przestać żywić się na mieście, lub wspomóc stan zdrowia. Następnie, musisz zdecydować się na właściwą firmę. Dieta z dowozem zyskuje na popularności, a firm cateringowych ciągle przybywa. Decyzja nie jest prosta, zwłaszcza jeśli wybierasz catering po raz pierwszy. Nie trudno o rozczarowanie. Jednak jeśli dokonasz trafnego wyboru, to na dostawę będziesz czekać z utęsknieniem, a każde pudełko z jedzeniem będziesz otwierał z podekscytowaniem.

Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego?

  • opieka dietetyka – wybierz catering nadzorowany przez dietetyka. Sprawdź jego kwalifikacje. Takie informacje powinny być podane na stronie internetowej firmy. Możliwość bezpłatnego kontaktu z dietetykiem pozwala na indywidualny dobór diety zgodny z zapotrzebowaniem, stanem zdrowia, ukierunkowany na osiągnięcie celu przy prawidłowo zbilansowanym menu.
  • personalizowanie diety – nie wszystkie firmy cateringowe dają wybór swoim klientom, narzucając im gotowe pakiety. Zwróć uwagę na zróżnicowanie poziomów kalorycznych zestawów dietetycznych, liczbę serwowanych posiłków oraz czy catering uwzględnia dodatkowe aspekty takie jak: stan zdrowia czy nietolerancje/alergie pokarmowe. Im większy wybór, tym większa szansa na pełne zadowolenie.
  • smak i urozmaicenie posiłków –  oprócz właściwości zdrowotnych i kaloryczności, dieta to przede wszystkim uczta dla zmysłów. Warto rozeznać się w opinii czy dany catering dietetyczny jest smaczny, uwzględnia różnorodność dań i sezonowość produktów, a wygląd posiłków cieszy oko. Przestrzeganie diety jest dużym wyrzeczeniem, nie warto dodatkowo katować się monotonnymi, nudnymi posiłkami.
  • cena i jakość – nie daj się zwieść niskiej cenie. Nic co dobre, nie jest tanie, a w przypadku produktów spożywczych za ceną idzie jakość. Koszt zestawu na jeden dzień jest zależny od kaloryczności diety, jak również od czasu zobowiązania się na korzystanie z usługi.
  • lokalizacja firmy – sięgnij po catering w swoim mieście, wtedy zyskasz gwarancję, że zamówione posiłki są przygotowywane na bieżąco i nie dopłacisz za dowóz. Codzienna dostawa zapewnia najwyższą jakość i świeżość surowca. Niemniej ważna jest godzina dostaw- zbyt wczesne mogą skutkować zepsuciem się posiłków przed drzwiami, a zbyt późne grożą pominięciem pierwszego posiłku.

Zawierz ekspertom, którzy wyręczą Cię w planowaniu i przygotowywaniu diety. Catering dietetyczny Smakfit w Bydgoszczy tworzą osoby, które kochają jeść zdrowo i mają wieloletnie zawodowe doświadczenie w przygotowywaniu zdrowych i smacznych posiłków. Firma oferuje zbilansowane, różnorodne posiłki z dowozem pod wskazany adres, a także stały dostęp do porad profesjonalnej i doświadczonej dietetyczki. Dieta w Smakfit sprawi, że Twój organizm będzie pracować na najlepszych, właściwych składnikach pozwalających na długie i sprawne funkcjonowanie. Za takie traktowanie Twoje ciało szybko Ci podziękuje. Masz jedno zdrowie, szanuj je.


Powiązane treści