Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCBŚP uderzyło w narkotykowy biznes. Zatrzymania w regionie
12.06.2018 | 17:28

CBŚP uderzyło w narkotykowy biznes. Zatrzymania w regionie

Zarzuty w tej sprawie usłyszało już dwanaście osób.

Na zdjęciu: W sprawie zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Fot. CBŚP

Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kilka osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która przemyciła do naszego kraju blisko 40 kg narkotyków.

Członkowie grupy uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami kokainy, marihuany i MDMA. Policjanci w sierpniu 2017 r., zatrzymali kuriera, u którego odnaleziono blisko dwa kilogramy ecstasy. – Mężczyzna jest podejrzany o przemyt tego narkotyku z Niemiec do Polski i wszystko wskazuje na to, że planował wprowadzić go do obrotu na terenie powiatu inowrocławskiego – mówi kom. Iwona Jurkiewicz z biura prasowego CBŚP.

Na początku tego roku, funkcjonariusze zatrzymali sześć kolejnych osób, w tym podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą. Pięciu innym osobom zostały postawione zarzuty udziału w grupie przestępczej, przemytu i wprowadzania do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Tym razem w ręce policjantów wpadło pięć kolejnych osób. – Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków – podkreśla kom. Jurkiewicz i dodaje: – Materiał dowodowy w dalszym ciągu jest zbierany.

W sumie, w sprawie zarzuty usłyszało dwanaście osób, trzy z nich w dalszym ciągu przebywają w tymczasowym areszcie. Śledztwo prowadzi bydgoska Prokuratura Okręgowa.

CBŚP informuje, że sprawa jest rozwojowa i kolejne zatrzymania nie są wykluczone. Za nielegalny obrót międzynarodowy środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.


Powiązane treści