68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCenna wygrana na wyjeździe. Koszykarze Astorii pokonali Pogoń Prudnik
Astoria Bydgoszcz - Pogoń prudnik, bierwagen - st
18.02.2018 | 21:10

Cenna wygrana na wyjeździe. Koszykarze Astorii pokonali Pogoń Prudnik

Bydgoscy koszykarze wygrali wyjazdowy mecz różnicą siedmiu punktów.

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze (na zdjęciu Mateusz Bierwagen) po raz drugi pokonali Pogoń Prudnik.

We własnej hali, bydgoscy koszykarze wysoko pokonali Pogoń Prudnik. W wyjazdowym meczu, podopieczni Konrada Kaźmierczyka również okazali się lepsi od Pogoni.

Zwycięstwo w Prudniku cieszy tym bardziej, że bydgoszczanie zagrali w meczu z Pogonią mocno osłabieni. Od dłuższego czasu wyłączony z gry po kontuzji jest Mikołaj Grod, a w tygodniu poprzedzającym spotkanie, urazu nabawił się Michał Aleksandrowicz.

Pierwsze 20 minut spotkania stało na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny toczyły walkę kosz za kosz. Po stronie gospodarzy skutecznie w ofensywie grali Prostak i Garwol. W końcówce drugiej kwarty, Astoria wypracowała sobie przewagę. Najpierw było 35:28 po trafieniu za trzy Pochockiego, a potem 40:32 gdy z półdystansu trafił Szyttenholm. Prudniczanie zdołali jednak odrobić straty i do przerwy bydgoszczanie mieli tylko punkt przewagi.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta. Na jej początku Pogoń prowadziła 46:44, a potem było 52:52. I od tego momentu „Asta” wygrała następny fragment gry 13:2 i odskoczyła na dziewięć punktów przewagi (65:54). W czwartej kwarcie, przewaga bydgoszczan w pewnym momencie wynosiła siedemnaście punktów (77:60).

To trzecia z rzędu i druga wyjazdowa wygrana bydgoszczan. Już w najbliższą środę, Astoria we własnej hali podejmie Kotwicę Kołobrzeg (Artego Arena, 18:30).

I LIGA KOSZYKARZY – 25. KOLEJKA – 17.02.2018 R.
POGOŃ PRUDNIK – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 83:90 (21:21, 20:21, 17:25, 25:23)

POGOŃ: Prostak 19 (3×3, 7 as.), Garwol 16 (2×3, 5 zb.), Bogdanowicz 13 (2×3, 5 zb.), Strzelecki 12, Malitka (5 zb.) – Nowerski 13 (5 zb.), Krawczyk 10 (2×3, 5 f.), Czyżewski.

ENEA ASTORIA: Fatz 19 (9 zb., 5 as.), Pochocki 18 (2×3), Śpica 17 (3×3), Gospodarek 6 (5 f.), Frąckiewicz 2 – Szyttenholm 10, Barszczyk 8, Korniiets 5 (1×3).

Sędziowali: Adam Krasuski, Paweł Baran, Krzysztof Krajewski.
Komisarz PZKosz.: Sławomir Benek.