Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCenna wygrana siatkarek. Pałac po tie-breaku pokonał Volley Wrocław
08.02.2021 | 23:14

Cenna wygrana siatkarek. Pałac po tie-breaku pokonał Volley Wrocław

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano dziewiętnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki wygrały we własnej hali z Volley Wrocław.

W meczu, który zakończył dziewiętnastą kolejkę Tauron Ligi Siatkarek, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał we własnej hali Volley Wrocław po pięciosetowym boju.

Sporo problemów przed meczem z wrocławiankami miał trener Polskich Przetworów Pałacu. Piotr Matela mógł w tym pojedynku skorzystać tylko z dziesięciu zawodniczek (ze składu wypadły mu m.in. atakująca Paulina Rejter czy lecząca kontuzję środkowa Kinga Różyńska).

Pierwszy set należał do bydgoszczanek, które na jego początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i następnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W ofensywie po bydgoskiej stronie brylowała środkowa Marta Ziółkowska (w całym meczu zanotowała 74% skuteczności w ataku). Przegrana pierwsza partia mobilizująco podziałała na drużynę z Wrocławia. Volley rozpoczął drugiego seta od prowadzenia 7:0, a potem kontrolował wydarzenia boiskowe. Bydgoszczanki goniły wynik i zbliżyły się na dwa punkty (13:15), gdy Żurowska zablokowała atak Witkowskiej, ale rywalki utrzymały prowadzenie. Zespół Piotra Mateli żałować może trzeciego seta, gdzie prowadził, lecz w końcówce wrocławski zespół najpierw doprowadził do remisu 23:23, a potem wygrał dwie ostatnie akcje.

Podrażnione porażkami w drugiej i trzeciej partii bydgoszczanki kolejne dwie odsłony rozstrzygnęły na swoją korzyść, a szkoleniowiec bydgoskiego zespołu zdecydował się na zmianę atakującej – w miejsce Aleksandry Dascalu na parkiecie pojawiła się Natalia Lijewska. W ataku nie do zatrzymania była Ziółkowska, a ważne punkty dołożyły także skrzydłowe – Żurowska i Bidias.

W następnej kolejce, bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z Grot Budowlanymi Łódź (15.02., 17:30).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 19 KOLEJKA – 8.02.2021 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – VOLLEY WROCŁAW 3:2 (25:18, 19:25, 23:25, 25:22, 15:6)

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 17, Ziółkowska 17, Dascalu 5, Bidias 15, Hawryła 10 oraz Jagła (libero), Michalewicz 1, Reszelewska (libero), Lijewska 8.

VOLLEY: Wołodko 2, Murek 8, Witkowska 14, Rapacz 16, Bączyńska 14, Fedorek 12 oraz Agnieszka Adamek (libero), Pancewicz (libero), Szady 1, Wellna 6.

Sędziowali: Wojciech Głód, Anna Banaś.
Komisarz Tauron Ligi: Witold Murczkiewicz.
Kwalifikator Tauron Ligi: Dariusz Jasiński.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Marta Ziółkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).