Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 2 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCenna wygrana siatkarek. Pałac pokonał Energę MKS Kalisz
22-11-2019_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź - SF (6)
01.12.2019 | 15:18

Cenna wygrana siatkarek. Pałac pokonał Energę MKS Kalisz

To trzecie zwycięstwo bydgoskich siatkarek w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu wygrały mecz w Kaliszu.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz wygrały swój trzeci mecz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół trenera Piotra Mateli pokonał na wyjeździe Energę MKS Kalisz 3:1.

Bydgoski zespół podrażniony gładką porażką w poprzedniej kolejce z mistrzem kraju ŁKS-em Commercecon Łódź, odniósł w Kaliszu niezwykle ważną wygraną i co najważniejsze za trzy punkty.

Siłą Pałacu była świetna gra w ofensywie. Dość powiedzieć, że pięć zawodniczek bydgoskiego zespołu zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Bydgoszczanki pierwszego seta pewnie wygrały 25:15, natomiast w drugim kaliszanki zdołały na swoją korzyść rozstrzygnąć zaciętą walkę na przewagi.

Przegrany drugi set podrażnił zespół trenera Piotra Mateli, który dwie kolejne partie wygrał równie przekonująco i ostatecznie wywiózł z Kalisza komplet punktów, zaś statuetka dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała środkowa Anna Stencel.

W sobotę (7 grudnia), bydgoskie siatkarki podejmą we własnej hali E.Leclerc Radomkę Radom. Początek spotkania o 17:00.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 7 KOLEJKA – 30.11.2019 R.
ENERGA MKS KALISZ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (15:25, 30:28, 22:25, 20:25)

ENERGA MKS: Wawrzyniak, Hurley 18, Ptak 13, Helić 14, Vesović 13, Centka 10 oraz Łysiak (libero), Kulig (libero), Jasek, Miros 1,

PAŁAC: Mazurek, Żurowska 16, Stencel 14, Vanzurova 18, Fedusio 16, Ziółkowska 16 oraz Jagła (libero), Balmas.

Sędziowali: Bartłomiej Adamczyk, Mariusz Fiutek.
Komisarz Ligi Siatkówki Kobiet: Krzysztof Szmydyński.
Kwalifikator Ligi Siatkówki Kobiet: Piotr Dudek.
Widzów: 1820.
MVP meczu: Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).