[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Centrum Handlowe RONDO przeznaczy 10 000 zł na realizację projektu, który wskażą mieszkańcy Bydgoszczy

Dodano: 19.09.2016 | 11:14

O tym, który projekt otrzyma dofinansowanie zadecydują mieszkańcy Bydgoszczy w głosowaniu, które odbywa się w dniach 17-30 września 2016.

Na zdjęciu: Głosować można m.in. za pomocą specjalnej aplikacji na standzie multimedialnym znajdującym się w RONDZIE.

Fot. materiały prasowe

Aż 20 organizacji pozarządowych z Bydgoszczy zgłosiło swoje projekty do akcji „Bliżej inicjatyw lokalnych” organizowanej przez Centrum Handlowe RONDO. O tym, który projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych zadecydują mieszkańcy Bydgoszczy w głosowaniu, które odbywa się w dniach 17-30 września 2016.

Głosować można za pomocą specjalnej aplikacji na standzie multimedialnym znajdującym się w RONDZIE lub wchodząc na oficjalny fanpage galerii na Facebooku, gdzie na głosujących czekają nagrody w postaci dwóch kart podarunkowych o wartości 150 złotych każda. Głosowanie trwa do 30 września.

Do drugiego etapu akcji zakwalifikowało się 10 projektów, na które mogą głosować klienci RONDA:

 • „ANIMALS” Towarzystwo Pomocy Zwierzętom w Bydgoszczy („Pomóżmy przetrwać zimę i zimno! Stawiamy i ocieplamy domki dla zwierząt – psy, koty, jeże”)
 • Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki nad Chorymi z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego (NADZIEJA. Warsztaty dla chorych i opiekunów osób  chorujących na choroby otępienne)
 • Bydgoskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne „Myślęcinek” (Hipoterapia (terapia z koniem) dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego)
 • Fundacja Grażyny Piechockiej-Kranc „Radosne dzieciństwo” („HABILIS … BO SIŁA JEST W NAS”. Utworzenie i wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego w Zespole Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy)
 • Fundacja na Rzecz Rozwoju Kardiologii (Zakup sprzętu do rehabilitacji kardiologicznej dla Kliniki Kardiologii
 • Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy)
 • Fundacja „Wiatrak” („Kraina Radosnej Zabawy”. Wyposażenie placu zabaw w dzielnicy Fordon)
 • Fundacja „Wyjść z cienia” (ŚWIADOMI mówimy – STOP PRZEMOCY. Konkurs dla szkół na filmik – spot
 • „ŚWIADOMI mówimy – STOP PRZEMOCY” oraz spotkania edukacyjno-prewencyjne w szkołach)
 • Katolickie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski i Ich Rodzin im. Św. Maksymiliana Kolbego („Pogotowie Dobroczynne”. Zakup auta celem zabezpieczenia osób ubogich w niezbędne przedmioty użytku codziennego)
 • Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Bydgoszczy (JA W AUTOBUSIE, JA W TRAMWAJU – przyjazna komunikacja miejska dla osób z autyzmem. Szkolenia dla pracowników komunikacji miejskiej w Bydgoszczy oraz kampania informacyjna dla mieszkańców)
 • Stowarzyszenie „Bezpieczeństwo dziecka” („Radość z bycia razem”. Integracja środowiska seniorów i dzieci poprzez organizację osiedlowego festynu na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy)

Przed nami drugi etap akcji społecznej „Bliżej inicjatyw lokalnych”. Teraz wszystko w rękach naszych klientów – to oni zadecydują, która organizacja pozarządowa otrzyma dofinansowanie w wysokości 10.000 złotych od Centrum Handlowego RONDO. Już dziś zachęcam wszystkich do głosowania. Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

Regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej Centrum Handlowego RONDO (www.chrondo.pl).