Bydgoszcz
25C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 26 • L 23
26C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
26C
Pt
22C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum Onkologii nagrodzone! Międzynarodowym certyfikatem
Bdg_CentrumOnkologii_7_5-2015
31.08.2017 | 09:56

Centrum Onkologii nagrodzone! Międzynarodowym certyfikatem

To kolejne wyróżnienie przyznane bydgoskiej placówce.

Na zdjęciu: Bydgoska placówka została nagrodzona po raz kolejny.

Fot. wikipedia / wolny dostęp

Międzynarodowy Certyfikat Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi (Certyfikat Breast Cancer Unit (BCU)) trafił do Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Bydgoski szpital jest trzecią placówką w kraju z takim wyróżnieniem. 

O przyznaniu certyfikatu zadecydowała komisja, która w ubiegłym tygodniu audytowała centrum onkologii. W jej skład weszli: prof. dr hab. n. med. Ruben Orda z Uniwersytetu w Tel Avivie w Izraelu, prof. dr hab. n. med. Edelmiro Iglesias Martinez z Uniwersytetu w Leridzie w Hiszpanii oraz dr n. med. Małgorzata Talerczyk z Zachodnio-Pomorskiego Centrum Onkologii. Lekarze sprawdzili, czy bydgoska placówka spełnia standardy Breast Cancer Unit. Okazało się, że tak, więc na 5 lat przyznano jej wspomniany wcześniej certyfikat.

Co wnosi uzyskanie nowego wyróżnienia? – Umożliwia korzystanie z przywileju braku limitów ilościowych dotyczących świadczeń zdrowotnych w zakresie nowotworów piersi. Oznacza to, że obecnie wszystkie kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania mają dostęp do wysokiej jakości diagnostyki i leczenia raka piersi w Centrum Onkologii w Bydgoszczy – odpowiadają przedstawiciele nagrodzonego szpitala.

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy realizowana jest skojarzona terapia raka piersi: leczenie operacyjne, teleradioterapia, brachyterapia, chemioterapia, operacje rekonstrukcyjne piersi, fizjoterapia, opieka psychologiczna. Dzięki realizacji programów edukacyjnych promujących Kodeks Walki z Rakiem Breast Cancer Unit w Centrum Onkologii w Bydgoszczy pomaga i umożliwia zwiększenie skuteczności wczesnego wykrywania raka piersi. Zapewnia także wysokiej jakości informację o systemie zwalczania raka piersi we wszystkich niezbędnych aspektach.

Warto dodać, że to kolejne wyróżnienie przyznane temu szpitalowi w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu placówka otrzymała godło „Szpital Przyjazny”. CZYTAJ WIĘCEJ


Powiązane treści