Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCentrum Symulacji Medycznych coraz bliżej. Ogłoszono przetarg
20.07.2016 | 09:07

Centrum Symulacji Medycznych coraz bliżej. Ogłoszono przetarg

Na razie studenci nie będą mogli korzystać z całego budynku.

Na zdjęciu: Inwestycja wyceniana jest na 5 mln zł.

Fot. mat. inwestor/ urząd miasta

Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu oraz prac budowlanych Centrum Symulacji Medycznych, które ma powstać przy ul. Kurpińskiego 19. W efekcie studenci Collegium Medicum UMK będą mogli doskonalić swoje umiejętności w praktyce na fantomach i symulatorach imitujących sytuacje medyczne.

Obowiązek wprowadzenia do procesu dydaktycznego metody symulacji medycznych dla studentów kierunków lekarskiego, pielęgniarstwa i położnictwa jest konsekwencją nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z 2011 roku. Wyceniana na 5 mln zł inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a budowa obiektu ma potrwać do połowy 2017 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po oddaniu budynku do użytku wykorzystywane będą tylko parter, I piętro i piwnice budynku, a II i III piętro  zostaną przygotowane do późniejszych prac wykończeniowych. Uczelnia otrzymała bowiem 17 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, ale jedynie 17% tej kwoty może być przeznaczone na budowę infrastruktury.

Więcej o planach budowy Centrum Symulacji Medycznych pisaliśmy TUTAJ.


Powiązane treści