Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCICentrum zarządzania kryzysowego ostrzega: W Bydgoszczy spodziewany jest silny wiatr!
jesień bydgoszcz
23.09.2021 | 13:32

Centrum zarządzania kryzysowego ostrzega: W Bydgoszczy spodziewany jest silny wiatr!

Na zdjęciu: Wraz z nadejściem astronomicznej jesieni możliwe jest wystąpienie silnych porywów wiatru.

Fot. BB

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru.

Zjawisko atmosferyczne ma wystąpić w nocy z czwartku na piątek (23/24 września). Wydane przez BCZK ostrzeżenie obowiązuje od czwartku, od godziny 19:00 do piątkowego poranka. – Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni – informuje Rafał Szewczyk, dyżurny synoptyk Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono aż na 90%.

W związku z powyższym ostrzeżeniem, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności: przede wszystkim bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu i parkowania samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych.
Apelujemy też pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody oraz sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów – informuje BCZK.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach prosimy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52 585 98 88).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści