Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaChartoterapia – Wiosenny Dzień Charta w Myślęcinku [ZDJĘCIA]
25.05.2023 | 12:00

Chartoterapia – Wiosenny Dzień Charta w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Zwierzokadr Angelika Jankowska

W niedzielę przed południem w Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku w ramach wydarzenia „Chartoterapia – Wiosenny Dzień Charta” spacerowało wspólnie kilkadziesiąt psów z opiekunami.

To już druga charytatywna impreza zorganizowana przez „Chartoterapię” w Bydgoszczy. Poprzednia odbyła się 29 stycznia – wówczas miłośnicy chartów spacerowali dla WOŚP. Nazwę wymyślił miłośnik chartów, Marek Dmochowski. Trzy lata temu zorganizował w Warszawie pierwszy spacer charytatywny pod tym szyldem. Pomysł spotkał się z licznym odzewem – sukcesywnie co roku do akcji dołączały kolejne miasta, a w tym roku także Bydgoszcz. W niedzielę taki spacer odbył się łącznie w dziewięciu miastach w Polsce. Tym razem psiarze zbierali fundusze dla fundacji Wzajemnie Pomocni.

Chartoterapia jest otwarta na każde psy – także innych ras i mieszańce. – Wierzymy i wiemy z własnego doświadczenia, że kontakt z psem ma działanie terapeutyczne. Dlatego spacerowały z nami nie tylko charty, ale też psy innych ras i kundelki – mówią organizatorzy.

Uczestnicy razem spacerowali, wymieniali doświadczenia, rozdawali ulotki informacyjne zainteresowanym, miło spędzali czas, a przede wszystkim wpłacali datki dla fundacji do wirtualnej skarbonki. W zamian mogli liczyć na udział w zabawie z nagrodami od lokalnych sponsorów: Vet Expert, Pets Planet, Psia Norka, Mr Bono Store, Yoga Dog Wear, Berniuszek, Zwierzokadr – Angelika Jankowska i Zależy Od Psa.

materiał nadesłany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments