Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleChciał uciec policji, uderzył autem w słup. Bydgoszczanin zatrzymany
IMG-20200109-WA0000
13.01.2020 | 14:43

Chciał uciec policji, uderzył autem w słup. Bydgoszczanin zatrzymany

Na zdjęciu: Akcja policji miała miejsce na ulicy Bartosza Głowackiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli u niego także narkotyki.

Ponad 3 lata pozbawienia wolności ma do odbycia 40-latek z Bydgoszczy, którego poszukiwali bydgoscy policjanci na podstawie wydanego przez sąd listu gończego. Funkcjonariusze dotarli do jego miejsca zamieszkania oraz pojazdu, którym się porusza mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres okazało się, że bydgoszczanin skierował swoje kroki do auta. Na widok policjantów szybko wsiadł do pojazdu, zablokował drzwi i próbował odjechać, ale uderzył w słup energetyczny. To ułatwiło policjantom jego zatrzymanie. 40-latek nie tylko chciał uniknąć „odsiadki”, ale również odpowiedzialności za przestępstwa narkotykowe.

Mundurowi ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością 8 porcji MDMA oraz tzw. „działki” amfetaminy. To jednak nie wszystko, co policjanci u niego znaleźli. W wózku dziecięcym znajdującym się w użytkowanej przez niego piwnicy znajdowało się ponad 30 gramów MDMA – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz.

Zanim 40-latek trafił do zakładu karnego, mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia pojazdów i spowodowanie kolizji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści