Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Chcieli ukraść fiata ducato. Nie mogli odpalić pojazdu, więc… zdewastowali jego wnętrze

Dodano: 23.02.2021 | 18:15

Na zdjęciu: Do nietypowej próby kradzieży doszło w minioną niedzielę, 21 lutego pod Świeciem.

Fot. KWP Bydgoszcz/zdj. ilustracyjne

Dwóch mężczyzn próbowało ukraść fiata ducato. Ich przestępcze zamiary się nie powiodły, bo nie zdołali uruchomić pojazdu. To tak bardzo ich rozzłościło, że zdewastowali wnętrze, po czym poprosili o… przyjazd policji.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (21 lutego). Do jednego ze szpitali w Świeciu przyszedł 26-letni mężczyzna, który oświadczył, że włamał się do auta i prosi o wezwanie policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej w miejscowości Morsk wraz z 25-letnim kompanem usiłowali ukraść fiata ducato. – Złodzieje wybili w aucie szybę, ale niestety nie zdołali uruchomić pojazdu. Tak ich to rozzłościło, że zdewastowali wnętrze samochodu i stojącą w pobliżu halę namiotową, po czym pojechali do Świecia, gdzie trafili do szpitala – opisuje zdarzenie sierż.szt. Damian Ejankowski, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.


CZYTAJ TAKŻE: Nocny pożar piekarni koło Świecia. W akcji wzięło udział kilkunastu strażaków


Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Dodatkowo, w wyniku zebranych materiałów, policjanci wydziału kryminalnego ustalili, iż 26-latek usiłował 28 stycznia ukraść w Świeciu renault mastera, co też mu się nie udało. Mężczyzna przywłaszczył jednak pozostawiony w pojeździe telefon. Za swoje postępowanie sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

0 0 votes
Article Rating
Chcieli ukraść fiata ducato. Nie mogli odpalić pojazdu, więc... zdewastowali jego wnętrze
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments